Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Щороку в Україні гине 10 тис. га соснових лісів
01 березня 2018, 07:04 Друк

200-9t81fuml9dw7f89rЩороку з карти України зникає близько 10 тис. га соснових лісів. Таку статистику озвучив заступник директора Науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації Ігор Букша, повідомляє AgroPolit.com.

За його словами, через відсутність якісної Стратегії розвитку лісового господарства та стабільного фінансування галузі, ми безповоротно втратимо значну частину хвойних лісів.

Нагадаємо, що в Україні було кілька спроб написання Стратегії розвитку лісової галузі, але досі автори різних варіантів документів так і не змогли домовитися та напрацювати базові положення.

За інформацією Ігоря Букші, основною проблемою в лісовій галузі 2017 року стало продовження тенденції, яка триває вже кілька років поспіль – всихання соснових. Основні причини – збільшення шкідників в лісах, невчасно проведені рубки хворих дерев, засилля рослин, не характерних для наших екосистем, привезених з Америки та Азії та інші. Все це – на фоні відсутності фінансування лісової галузі.

З 1990-го року ми спостерігаємо поступове збільшення  кількість шкідників та хвороб лісу. Деревостан псується і гине.  Найбільше санітарний стан погіршується через всихання соснових. Ситуація - вкрай складна, вона ще більше ускладнилася  у 2017 році. Щорічно в середньому всихає близько 7-ти тисяч га ялинників та 3-х тисяч сосни та дуба.  Найвищий рівень всихання – в Київській, Черкаській та Житомирській областях. Без фінансової стабільності всі заходи будуть  марними, - вважає заступник директора Науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації Ігор Букша.

Експерти кажуть, що аби врятувати соснові, а також дуб, ясен, граб, та інші види, які теж всихають, необхідно підійти до проблеми систематично та застосувати ряд фітосанітрних та біотехнічних заходів. Серед них – лісові санітарні рубки, збільшення насаджень, заміна видів рослин, які гинуть, більш стійкими видами рослин.

Потрібно реагувати оперативно і на загальнодержавному  рівні реагувати: має бути створена цільова програма , в якій би покроково було визначено напрямки роботи. В тому числі - довгострокова стратегія  чим ми  будемо замінювати соснові насадження, які ми зараз втрачаємо. Адже, аби ліс виріз, потрібно 100 років. На жаль, поки що до науковців не дослуховуються, хоча методичні рекомендації та вказівки розроблені . Потрібно їх тільки впровадити. Є розуміння в Мінприроди та в Мінагрополітики. Питання – де знайти кошти аби ці заходи реалізувати, в тому числі – по оптимізації  лісогосподарських проектів: ті ж санітарні рубки, прохідні рубки, - вважає доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу охорони ландшафтів, збереження біорізноманіття і природозаповідання Національної академії аграрних наук України, Василь Коніщук.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Щороку в Україні гине 10 тис. га соснових лісів