Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

100 тис. грн отримають кращі медики в Україні
06 березня 2018, 07:46 Друк

0000bfa0100 тисяч гривень — таку суму отримають кращі вітчизняні медики 9 серпня у день свого небесного покровителя. Окрім грошової нагороди їм також вручатимуть Орден Святого Пантелеймона. 

Як дізналась «Вечірка», вперше таку нагороду започаткували у Мінохороні здоров`я. Таким чином, у 2009 році й появилась заохочувальна відзнака «Хрест Пантелеймона Цілителя». З часу її заснування було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, представників духовенства громадських і благодійних діячів. 

У 2017 році замість міністерської відзнаки запровадили громадську — «Орден Святого Пантелеймона». Нова нагорода присуджуватиметься у таких номінаціях: «Найкращий лікар»; «Найкращий медичний працівник»; «Новатор охорони здоров’я»; «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»; «Взірець служіння суспільству». 

Як показує досвід, такі нагороди «світять» людям середнього і літнього віку. У зв`язку з цим було вирішено запровадити «Медаль Святого Пантелеймона», якою нагороджуватимуть молодих медичних працівників віком до 35 років. Враховуючи, що конкурси мають всеукраїнські масштаби, кожен із 25 регіонів повинен подати по шість кандидатів. Так, у столиці цим питанням безпосередньо займатиметься Київська регіональна рада відзнаки, яка здійснюватиме конкурсний відбір серед міських медиків. 

— «Орден Святого Пантелеймона» — це нагорода, що вже стала своєрідним «медичним Оскаром» для відзначення найкращих фахівців у цій сфері, — розповідає голова Київської регіональної ради відзнаки, гендиректор медичного об'єднання «Київська стоматологія» Віталій Мохорєв. — Загалом участь у конкурсі братимуть 130 кандидатів з усіх областей України. Перший відбір конкурсанти проходять на рівні регіональних рад. А вже потім таємним голосуванням визначатимуть тих, чиї кандидатури розглядатимуть на всеукраїнському рівні — у Поважній раді відзнаки… 

Право на висунення своїх кандидатів мають громадські організації у галузі охорони здоров’я, лікувальні заклади (незалежно від форм власності), наукові медустанови та медичні заклади. Як стало відомо нашому кореспондентові, регіональні ради відзнаки вже завершують прийом документів від усіх бажаючих. Остаточне рішення щодо номінантів буде ухвалено до дев`ятого серпня 2018 року. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин 100 тис. грн отримають кращі медики в Україні