Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В українській армії жінки служать на рівні з чоловіками
05 березня 2018, 16:02 Друк

9ea1bc5faa1d560db2195272cb62e1ec3cc0d7e5Міністерство оборони України виконує міжнародне зобов'язання згідно програми партнерства Україна – НАТО щодо гендерних питань і забезпечує рівність прав та можливостей жінок та чоловіків, передає Depo.Донбас з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

"На сьогодні у Збройних Силах України проходять службу близько 25 тисяч жінок, із них – понад 3 тисяч – офіцери. 10 тисяч жінок служать на посадах, які визначають боєздатність ЗС України. Учасниками АТО є більше 6 тисяч жінок, 2 тисячі жінок і зараз виконують бойові завдання у зоні конфлікту на сході країни", – повідомляють у Міноборони.

Окрім цього, понад 31 тисяча жінок працює у Збройних Силах України на цивільних посадах.

У відомстві також зазначають, що з метою дотримання гендерної рівності у ЗСУ за останні два роки було суттєво розширено перелік військово-облікових спеціальностей, які можуть обіймати військовослужбовці-жінки (а це близько 100 спеціальностей).

У зв'язку з цим, орієнтовна кількість військових посад, на які дозволяється призначати жінок становить понад 90 тисяч (до 2016 року — лише 38 тисяч посад).

У Міноборони запевняють, що робота щодо удосконалення дотримання гендерної рівності триває.

"Зокрема створено відділ з питань гендерної рівності, де працюють військовослужбовці, які контролюють виконання зазначеного питання, окрім цього, в офісі віце-прем'єр міністра з питань Європейської інтеграції працюють жінки — офіцери, які відряджені від оборонного відомства для контролю за цим напрямом на міжвідомчому та державному рівні", - повідомляють у відомстві.

Зазначається, що у зв'язку із такою ситуацією у Міноборони вважають, що "питання доцільності призначення окремого радника з гендерних питань" належить компетенції міністра оборони, а не посадовців органів державної влади.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В українській армії жінки служать на рівні з чоловіками