Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині роздержавили лише чверть комунальних видань
16 березня 2018, 12:22 Друк

стос-газет-330x220За інформацією Центру демократії та верховенства права, реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Адже наразі місцеві медіа підвладні не лише фінансово, а й змістовно. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань припинить вплив чиновників на редакційні політики видань. Газети не мають бути адмінресурсом для агітації та піару. Для того, щоб реформуватися, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію. 

На втілення цієї реформи відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося тільки 10 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 березня 2018 року незалежними стали лише 26% комунальних видань. Ці цифри насторожують, бо процес реформування тривалий і багатоетапний. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету. 

Черкаська область не поспішає з роздержавленням. Тут із 34 видань, що підпадають під роздержавлення, реформувались 8, тобто лише 24%. Усі інші видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вісник Золотоніщини” (Золотоноша), “Вісник Канівської районної ради” (Канів), “Газета Усіх Лисян” (Лисянка), “Городище” (Городище), “Дніпрова зірка” (Канів), “Драбівщина” (Драбів), “Златокрай” (Золотоноша), “Катеринопільський вісник” (Катеринопіль), “Колос” (Тальне), “Корсунь” (Корсунь-Шевченківський), “Місто” (Черкаси), “Місто робітниче” (Ватутіне), “Наше місто” (Кам’янка), “Наше слово” (Чорнобай), “Понад Тікичем” (Лисянка), “Світлий шлях” (Чорнобай), “Сільські обрії” (Черкаси), “Сміла” (Сміла), “Смілянські обрії” (Сміла), “Тальнівщина” (Тальне), “Трибуна хлібороба” (Христинівка), “Уманська зоря” (Умань), “Холодний Яр” (Черкаси), “Шевченків край” (Звенигородка), “Шкільна.Оригінальна.Класна” (Черкаси), “Шполяночка” (Шпола).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Джерело: «Провінція»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині роздержавили лише чверть комунальних видань