Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні іспит для отримання водійських прав роблять прозорішим
19 березня 2018, 10:38 Друк

0375b0cffcbef61f138b5b99edf5daa0a63e22baВ іспиті для отримання водійських прав в Україні з’явилося нововведення, завдяки якому процес має стати прозорішим. Головний сервісний центр МВС розробив і впровадив спеціальний чек-лист для практичного іспиту з водіння, а також планується ввести відеофіксацію. Екзаменатори відзначатимуть типові помилки екзаменованих, і виставляти оцінки по кожному етапу випробувань, інформує “Сегодня”.

У прес-службі МВС нагадали, що наприкінці 2017 року іспит з водіння розділили на два етапи. Перший проходить на майданчику для навчання з початкового керування, де майбутні водії демонструють початок руху на підйомі та спуску, уміння гальмувати та маневрувати. Другий етап іспиту проходить на зазначеному маршруті серед дорожнього руху, де водіям доведеться маневрувати в потоці, дотримуватися правил дорожнього руху і не створювати аварійні ситуації.

У чек-листі екзаменатор буде ставити позначки про проходження або непроходження водіями того чи іншого етапу випробувань. Після закінчення іспиту людина може ознайомитися з зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис.

Речник Головного сервісного центру Інга Вишневська зазначила, що введення чек-листа дозволить зробити процес здачі іспиту прозорішим:

“У нас багато змін у теоретичній частині іспиту, і залишалася проблемна практична частина, яка була суб’єктивною”, – зазначила вона. “Чек-лист – перший крок до прозорої системи оцінювання. При підписанні чек-листа екзаменований може зафіксувати свою незгоду з результатом, оскаржити його в сервісному центрі. У повну силу ця система запрацює після введення відеофіксації, коли можна перевірити всі скарги. Фото – і відеофіксацію здачі іспиту планується ввести вже в цьому році”, – зазначила Вишневська.

З чек-листом можна ознайомитися на сайті Головного сервісного центру МВС, щоб спростити процес підготовки до іспиту. Нововведення прокоментували водії зі стажем. “Побачивши свої помилки в керуванні, молоді водії зосередяться на їх усуненні та краще орієнтуватися в дорожній обстановці та ПДР, ніж “старі”, які забули, як треба поводитися на дорозі”, – вважають водії.

Зазначається, що, на думку інструкторів, іспит з водіння не дарма розділили на дві частини, оскільки водії, які показували хороші результати на майданчику, на міських дорогах починали губитися.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні іспит для отримання водійських прав роблять прозорішим