Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Супрун: масова флюорографія не є дієвим способом зупинити туберкульоз
23 березня 2018, 10:14 Друк

29497164 2057550287862861 3438061491234067050 nПроведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз є недієвим способом. Про це у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона зазначила, що потрібність масової флюорографії – це міф, породжений радянською системою охорони здоров’я.

Супрун пояснила, що по-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

Окрім того, як зазначила в. о. міністра, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти – пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

Це є одними з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок – в Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки,
– додала урядовець.

За словами Супрун, у цивілізованих країнах туберкульоз виявляють так:

  1. На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.
  2. Якщо лікар бачить потребу – він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися.

AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Супрун: масова флюорографія не є дієвим способом зупинити туберкульоз