Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Посіви озимих в області готові до весняної вегетації
26 березня 2018, 12:57 Друк

dad499f1-e8c2-4602-9dfe-015236dada56Перезимівля озимини на Черкащині завершується цілком задовільно і не викликає занепокоєння. Умов для масштабної загибелі озимих культур в області не було. Про це повідомив Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного Гідрометцентру на сторінці Facebook.

«За агрометеорологічними розрахунками, в області лише близько 9% озимих зернових вийдуть із зими в незадовільному стані, що в рамках природного фону», — зазначив Постригань.

Проте, на окремих полях крайніх східних районів області відмічаються «блюдця» з талою водою та зберігається значне промерзання ґрунту — до 36 см — тут зрідженість рослин може скласти 30-40%, а площа із загиблими — 11-13% площі поля.

«В ґрунті на полях достатньо вологи — у метровому шарі маємо 175-190 мм, що більше середніх багаторічних значень, а також значно більше від минулого року. Такі вологозапаси достатні для весняної сівби», — наголошує Віталій Постригань.

За прогнозами, до 25 березня збережеться зимовий характер погоди із середньодобовими температурами повітря 3-5ºС морозу, що на 4-6º нижче норми. Істотних опадів не очікується.

Із 26 березня на Черкащину почне надходити тепле атлантичне повітря, тому врешті відбудеться перехід до весняного режиму погоди. Наступ весни вже прийняв незворотний характер і похолодання якщо і будуть, то вони носитимуть короткочасний характер.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Посіви озимих в області готові до весняної вегетації