Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкащанам нагадують про штрафи за зірвані першоцвіти
27 березня 2018, 15:10 Друк

IMG 1351На Черкащині під загрозою зникнення перебуває близько 40 видів рідкісних ранньоквітучих рослин, чисельність яких зменшується через нерегульовану заготівлю населенням з метою торгівлі ними. Законом України "Про рослинний світ" такі дії заборонені. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції у Черкаській області.

Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень.

Для громадян, які планують здійснювати збирання та заготівлю ранньоквітучих рослин доводять до відому, що за кожну зірвану рослину відшкодовуються збитки в розмірі 9-12 гривень. Отже, букет леверди чи підсніжників із 50 рослин може обійтися у 500 гривень.

З метою збереження рідкісних ранньоквітучих рослин, Державною екологічною інспекцією у Черкаській області спільно з Національною поліцією будуть посилені заходи державного контролю щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкащанам нагадують про штрафи за зірвані першоцвіти