Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні може виникнути продовольча криза
29 березня 2018, 07:25 Друк

поле або фермерствоСільські території України продовжують занепадати. Про це в інтерв’ю журналу «Економіст» розповів президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

«Проявляється це у бідності селян та руйнуванні соціальної інфраструктури сіл, безробітті та трудовій міграції, відсутності мотивації до праці та економічної зацікавленості жити і працювати у сільській місцевості», - сказав він.

За його словами, деградація сільських територій є небезпечною не лише для подальшого розвитку аграрного сектора економіки, а й може становити загрозу продовольчій безпеці усієї країни.

«Тому головним завданням має стати формування й розробка стратегії і тактики державної політики розвитку сільських територій» - вважає Ярослав Гадзало.

Вирішення проблеми розвитку сільських територій, на думку науковця, насамперед має починатися з комплексного аналізу чинних законодавчо-нормативних документів, програм і концепцій розвитку. Окрім того слід вивчити досвід європейських сусідів.

«У європейській практиці останніх років розвиток сільської економіки передбачає насамперед створення й підтримку сприятливих умов для економічного зростання, яке забезпечуватиме добробут сільських жителів. В якості основних економічних індикаторів, що характеризують рівень добробуту, прийняті заробітна плата, реальні доходи, рентабельність виробництва, товарів і надання послуг, продуктивність праці, рівень динаміки цін на товари й послуги та інші», - сказав президент НААН.

Джерело: http://agronews.ua


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні може виникнути продовольча криза