Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні прогнозують рекордний урожай яблук
02 квітня 2018, 07:55 Друк

792203 w 300Експерти Української плодоовочевої асоціації підготували попередній прогноз цін на яблука та інші фрукти в 2018 році. Про це УПА повідомляє на власній сторінці у Фейсбук.

Аналіз інформації про погоду та звіти садівників про ситуацію в садах дозволяють сподіватися на рекордний врожай яблука, а також багатьох інших видів фруктів та ягід в 2018 році в Україні. В той же час, підтвердити цей прогноз можна буде лише після завершення цвітіння садів, приблизно в середині травня.

Нижче наводимо основні фактори, що можуть вплинути на врожай та ціни фруктів в новому сезоні.
 
Аномально холодний та сніжний березень поточного року з високою імовірністю відтермінує цвітіння садів, що дозволить знизити імовірність втрат від весняних приморозків. Адже останніми роками найчастіше виробники страждали саме через передчасне цвітіння фруктових дерев, спровоковане ранньою весною.
 
Завдяки відносно стабільним кліматичним умовам зими, без аномальних морозів та з високою кількістю опадів, садівникам вдалося практично повністю запобігти ушкодженню та знесиленню дерев.
 
Завдяки тому, що минулого року приморозки в травні різко знизили врожайність багатьох фруктів, дерева змогли "відпочити" та накопичити достатню кількість поживних речовин, що буде позитивно впливати на врожайність в поточному році.
 
В 2018 році вступає в плодоношення значна кількість молодих садів – як яблука, так і черешні. Крім того, велика питома вага молодих яблуневих садів еволюційно збільшить свою продуктивність в 2018 році. Отже, загальний обсяг врожаю збільшиться.
 
ЄС очікує на рекордний врожай яблука після того, як приморозки минулого року різко знизили продуктивність в садах. Отже, конкуренція на ринку яблук ЄС посилиться, що негативно вплине на ціни.
 
ЄС, більш за все, знову втратить значну частину черешні, абрикосу та персиків. Тому очікувати низьких цін на ці товари в ЄС не доводиться.
 
Україна, більш за все, суттєво збільшить експорт черешні до ЄС в новому сезоні. Отже ціни на внутрішньому ринку будуть не нижчими, ніж в 2017 році.
 
На ринку яблук України варто очікувати різкого зниження цін. Особливо важко буде виробникам, які вирощують яблуко не дуже популярних сортів та невисокої якості. Цілком імовірно, що таке яблуко буде продаватися по тій же ціні, що й промислове яблуко. В той же час, якісне яблуко перспективних сортів буде активніше експортуватись, тому виробники, що будуть експортувати яблуко, можуть навіть збільшити дохід порівняно до сезону 2017/18. В той же час якісне яблуко на внутрішньому ринку буде продаватися на 30-50% дешевше, ніж в попередньому сезоні.
 
Хочемо ще раз нагадати, що це попередній прогноз, який може зазнати змін внаслідок природних катаклізмів в найближчі півтора місяці.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні прогнозують рекордний урожай яблук