Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Українці суттєво скоротили споживання молочних продуктів
10 квітня 2018, 07:39 Друк

молочна продукціяЗ 1990 року в Україні кількість споживання молочних продуктів, поставлених з заводу, скоротилося на 50%. Це ставить під погрозу здоров'я населення.

Про це повідомляє експерт Асоціації виробників молока (АВМ) Олена Жупінас.

За її словами, в організмі українців не вистачає кальцію і молочного білка. Це пов'язано з тим, що вони все менше їдять молочних продуктів.

«Давайте подивимося на статистичні дані. У 2017 році протягом року кожен житель з'їдав до 204 кг молочних продуктів, в цьому — 188 кг. Показники явно падають. Почнемо зі статистики 1990 року, коли середньостатистичний українець з'їдав норму молочних продуктів — 365 кг в рік. Починаючи з 1990 року, цей показник падав практично весь час, і ось ми дійшли до критичної позначки 188 кг, тобто 50% від санітарної норми. 188 кг це все молочні продукти в перерахунку на молоко — ви їсте масло, ви їсте сир, творог», — говорить експерт.

Жупінас уточнила, що ці дані не можна вважати повністю відповідними дійсності. Державна статистика показує дані лише по продукції, проданій заводами. А те, що продається на ринках, в статистиці не враховано.

«Вона показує ті дані, які переробляють підприємства. У нас п'ять років дуже серйозно зростає споживання молочних продуктів з ринку. Домашнього сиру, домашнього молока. На жаль, наші ЗМІ вже років 10 говорять про те, що в Україні багато фальсифікату молочки, і це підриває довіру покупців до молока, яке перероблено на заводі й продається в магазинах. Вони більше довіряють домашньому молоку, але якщо бути чесними, ці продукти не проходять контролю якості і навіть можуть бути небезпечні для здоров'я нашого населення», — говорить експерт АВМ.

Питання з недоліком кальцію і молочного білка в організмі українців можна вирішити за допомогою державних програм.

«Українці стали споживати менше молочних продуктів. Чому? Тому що у нас відходить культура споживання молока і молочних продуктів. Коли був СРСР і відразу після проголошення незалежності України кожна дитина отримувала молоко в школі, були норми в дитячих садах. Зараз цього немає. У нас росте покоління «Пепсі» й сухариків. У підлітків немає кальцію в кістках, і якщо ми на державному рівні не переглянемо це питання, ми через кілька років будемо витрачати гроші на лікування дітей, а це набагато більше. У нас росте нездорове покоління. Воно не отримує необхідний для росту організму елементів — не отримують, зокрема, молочний білок, який якраз є будівельним матеріалом для кісток. Це є проблемою», — підсумувала Жупінас.

Джерело: milkua.info


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Українці суттєво скоротили споживання молочних продуктів