Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

10% українців залишаться із субсидіями
16 квітня 2018, 13:53 Друк

гроші - дрібніЗа розрахунками субсидії мали отримувати не більше 10% українських сімей. На сьогодні їх вже 60. Тому кількість субсидіантів зменшуватимуть незалежно від того, хто буде при владі. Наступного року їх суттєво не скоротять. Це відбуватиметься поступово.

Про це розповів Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Щоб врегулювати питання кількості субсидій, влада пропонує запровадити соціальних інспекторів.

"Впевнений, що підтримають таку ініціативу. Звісно будуть хабарі та зловживання. Не виключаю випадків, коли інспектори відбиратимуть субсидію у людей, які дійсно її потребують. Водночас вони відстежуватимуть тих, хто оформив субсидію і приховав реальні доходи. Підозрюю, що інспектори матимуть план, скільки сімей потрібно позбавити допомоги", - каже експерт.

Субсидії необхідно замінити адресною соціальною допомогою. Така практика успішно працює в США, Європі, Японії, Південній Кореї.

"Монетизації субсидій наступного року чекати не варто. Уряд цього не хоче. Тоді доведеться з держбюджету перераховувати реальні гроші фізичним особам. На сьогодні запропонували субсидії в розмірі виплат на утримання будинків. Це близько 100-150 гривень. Для нарахування грошей необхідно буде відкрити спеціальну картку. Думаю, що частина українців просто не оформлятимуть допомогу", - сказав Охріменко.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин 10% українців залишаться із субсидіями