Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Через аномально теплий квітень скоріше цвістимуть плодові
17 квітня 2018, 10:55 Друк

a342e185880d4773b8cb7128b95541df 600x1000Початок квітня видався аномально теплим та майже сухим. Стрімке наростання тепла, коли середньодобова температура відповідала нормам кінця квітня, обумовило активну вегетацію у рослин, набухання бруньок у плодових та їх швидкий розвито, повідомляє infomist.ck.ua

В середині тижня відбулось невелике падіння від "літніх" температур до весняних норм. Швидконаростаюче тепло квітня,  наблизив дострокове цвітіння плодових культур та вегетацію виноградної лози. Всі роботи по догляду за садом (побілку, обкопування стовбурів) необхідно провести до початку цвітіння. За спостереженнями агрометеорологів, розпускання бруньок плодових почалось в кінці першої декади квітня – на тиждень раніше звичайних строків.

Станом на 10 квітня сума ефективного тепла вище 5° склала 50°, що дещо більше середніх значень (норма 44°). Як відомо, при сумі ефективних температур 88° зацвітають абрикоси, 125°- груші, 150°- вишні, 185° – більшість сортів яблук. Найбільш несприятливим для плодових є заморозки: у яблунь, слив,груш і вишень критичною у фазі закритих бутонів є мінус 4°, у фазі цвітіння мінус 2°. Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди та своєчасно вжити відповідні заходи щодо збереження садів.

За розрахунками синоптиків, у другій декаді заморозків не очікується, а в третій- прогнозується зниження температури на 3°-6° і можливі заморозки до -1° -2°.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Через аномально теплий квітень скоріше цвістимуть плодові