Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Порошенко підписав закон про спрощення виробництва вина
19 квітня 2018, 10:11 Друк

36 main new.1497349749Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв». Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Відтак виноробам більше на потрібно отримувати майже 140 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво, як було раніше. Надмірна бюрократизація процесу створювала труднощі виноробам, йдеться в пояснювальній записці до закону. При цьому вимоги для отримання ліцензії на виробництво були однакові як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств.

Автори закону зазначають, що в деяких країнах ЄС взагалі відсутнє ліцензування виробництва натуральних вин, в більшості ж процес отримання ліцензії максимально спрощений.

Складна процедура отримання ліценції на виробництво в Україні, а саме необхідність проведення атестації, унеможливлює створення унікальних терруарних виноградних (вин місцевості) та легалізацію малих виробників виноробної продукції у сільській місцевості, не дозволяє відродити легальне дрібне виробництво виноробної продукції з власних виноматеріалів, зазначають народні депутати.

Натомість новий закон спрощує отримання ліцензії виробництва для малих виробників вина на основі декларативного принципу. Винороби зможуть отримати ліцензію без проходження атестації, але за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Контролюватиме якість та безпеку виноградних, плодово-ягідних вин та медових напоїв акредитована лабораторія, уповноважена компетентним органом.

Народні депутати сподіваються, що такі зміни у виноробній галузі дозволять пожвавити власне виробництво на невеликих винарнях, збільшить кількість малих виробників та дозволить відродити виноградники.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Порошенко підписав закон про спрощення виробництва вина