Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Аграрії на Черкащині підживили 95% озимини
19 квітня 2018, 12:41 Друк

поле або фермерствоВесняна посівна кампанія на Черкащині цього року розпочалася на два тижні пізніше, аніж у попередньому році. Причина цьому – погодні умови.

Для обробки грунту та сівби ранніх ярих сільгоспкультури сформувалися із запізненням, через перезволожений ґрунт. Тому аграрії мають на місяць менші терміни для виконання всього об’єму сільгоспробіт.

І все ж аграріям вдалося провести підживлення озимини на площі майже 190 тис. га (95% усіх посівів), інформує управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Різке підвищення температури на початку квітня дозволило активно розпочати посів всіх сільськогосподарських культур в області.

За оперативною інформацією на початок тижня сільгосппідприємства області посіяли 27,3 тис. га (6,3%) ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема кукурудзи на зерно посіяно 3 тис. га, ярого ячменю – 16,5 тис. га, ярої пшениці – 2,7 тис. га, вівса – 0,4 тис. та гороху 4,8 тис.га.

Лідерами за темпами посіву ярих зернових та зернобобових культур є господарства Жашківського, Христинівського та Звенигородського районів.

Технічних культур посіяно на площі 13,2 тис. га, що (становить 3,8% до плану), в тому числі: соняшнику посіяно 10,6 тис.га (5,3%), ярого ріпаку – 1,1 тис.га (52,7%), цукрових буряків посіяно на площі 1,4 тис.га, що становить (8,7%). Крім того посаджено 1,1 тис.га картоплі та посіяно 300 га овочів.

Стрімке прогрівання ґрунту скорочує період між строками сівби ранніх та пізніх культур.

Хоча в цьому році на початок весни запаси вологи в ґрунті перевищили багаторічні показники, але відсутність суттєвих опадів у першій декаді квітня та їх малоймовірність практично до кінця місяця також вимагає високих темпів проведення сільгоспробіт.

Джерело: прес-служба Черкаської ОДА


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Аграрії на Черкащині підживили 95% озимини