Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Автору книги про Холодний Яр хочуть відкрити пам’ятник на Полтавщині
19 квітня 2018, 08:44 Друк

img490 7Цьогоріч виповнилося 120 років з дня народження Юрія Горліса-Горського (справжнє ім’я Юрій Юрійович Городянин-Лісовський), старшини армії УНР, отамана Холодного Яру, письменника, військового і громадського діяча, автора знаменитої книги «Холодний Яр», пише «Козацький край».

На Полтавщині для увічнення пам’яті діяча Української революції 1917-21 рр. вже зроблено декілька важливих кроків. За пропозицією заступника голови обласної ради Анатолія Ханка встановлено щорічну премію Полтавської обласної ради з патріотичного виховання на його честь. З ініціативи міської громадсько-наукової топонімічної групи та «Просвіти» в рамках декомунізації відповідно до розпорядження голови ОДА Валерія Головка у обласному центрі з’явилася вулиця імені Юрія Горліс-Горського, а на телеканалі «Лтава» виготовлений і демонструвався документальний фільм з циклу «Поборники незалежності. Полтавщина». Цьогоріч, у січні-лютому в ефір обласного радіо «Лтава» вийшли три радіонариси «Обличчя епохи:Юрій Горліс-Горський».
Водночас, ця постать наскільки масштабна, що цілком заслуговує на спорудження пам’ятника.

Цю ідею підтримали учасники «круглого столу», який відбувся на початку року за участю заступника голови обласної ради Анатолія Ханка. Чимало патріотичних громадських діячів Решетилівщини висловлювали позицію щодо спорудження пам’ятника у селі Демидівка, де народився Юрій Горліс-Горський. «Просвіта» переконана, що пам’ятник має постати у районному центрі Решетилівка. Що ж до рідного села письменника, то ми ініціювали найменування місцевої школи на його честь та встановлення меморіальної дошки на її фасаді», – повідомив Олег Пустовгар, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта».

Нагадаємо: раніше в Україні вже споруджено два пам’ятники Юрію Горліс-Горському, обидва – у Холодному Яру. Перший урочисто відкрито у Мельниках Чигиринського району Черкащини у жовтні 2010 року, другий – у квітні 2017-го поблизу Розумівки Олександрівського району Кіровоградщини.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Автору книги про Холодний Яр хочуть відкрити пам’ятник на Полтавщині