Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У селі на Чигиринщині жителі четвертий місяць живуть без води
24 квітня 2018, 14:17 Друк

566436mainВід відсутності водопостачання потерпають жителі села Худоліївка на Чигиринщині. Востаннє вода в деяких домівках з’являлася ще 20 січня. Взимку, аби хоч якось забезпечити себе водою, селянам доводилось топити сніг, нині ж, у розпал садово-городніх робіт, ситуація стала зовсім критичною, повідомляє vikka.ua.

Без водопостачання залишилась третина села: припинена робота однієї з трьох водонапірних башт, які подають воду на Худоліївку.

"Сільська рада прийняла самовільне рішення про відключення башти, бо їм занадто дорого утримувати водогін, – скаржиться місцева жителька Вікторія Нікітіна. – А як бути селянам, у кого немає власних свердловин і криниць? В зимовий час ми змушені були навіть збирати сніг з покрівель, за питною водою ходили до сусідів. Аби зробити власну свердловину глибиною 55 метрів, потрібно заплатити більше 1 тисячі доларів, я таких грошей виділити не можу. Таких людей в селі багато".

Сусідка Вікторії, Ольга Римська каже, що нинішнє відключення не перше, селяни і раніше страждали від постійних аварій у водогінній мережі. У жінки в дворі є своя свердловина, тому всім, хто опинився в скрутному становищі, дозволяє набирати воду.

Проблема в тому, – говорить жінка, – що система водопостачання перебуває не на балансі сільської ради, немає комунального підприємства, яке б її обслуговувало. Нікому займатись дрібним ремонтом і обслуговуванням обладнання.

Сільський голова Худоліївки Роман Златковський стверджує, що нині водопостачання відсутнє через неполадки в роботі системи: вийшли з ладу електричні насоси, які качають воду. Водогону вже 25 років, обладнання старе і зношене, тому на лініях часто відбуваються пориви. Обіцяє, що вже через кілька днів нарешті закінчаться ремонтні роботи і система в повному обсязі знову буде запущена в роботу.

Та нерентабельність утримання мережі водопостачання у нинішньому вигляді керманич села підтверджує.

Зараз вода обходиться селянам в 12 грн за кубометр – це занадто дорого при звичних обсягах використання. Тому більше 30 домоволодінь взагалі відмовились від водогону: їм вигідніше копати власні свердловини, які зараз є в кожному третьому дворі. А чим меншою буде кількість користувачів, тим дорожчим стає і водопостачання.

Наразі ж узяти систему на баланс сільська рада змоги не має.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У селі на Чигиринщині жителі четвертий місяць живуть без води