Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Українські діти з інвалідністю отримають додаткову підтримку від держави
25 квітня 2018, 13:04 Друк

2184538df1217d6e01bb99ee8a722de1c5f2a9d4b0eba-e15570a7c7e072ce78cb52d3d37da112В Україні батьки дітей з інвалідністю отримають додаткову підтримку від держави. Про це в ефірі ObozTV розповіла народний депутат, глава міжфракційного об’єднання “Чужих дітей не буває” Ірина Луценко.

За словами нардепа, цю ідею підказав їй відомий підприємець Михайло Бродський, “який піклується про дітей, підтримує їх баскетбольну команду, возить на змагання”.

“Є такі діти – це онкохворі діти, хворі на ДЦП, цукровий діабет 1-го типу та інші захворювання – це все буде прописано в законі. Мами в період 6-9 місяців оформляють їм інвалідність, возять їх на процедури. Дуже часто такі батьки і матері працюють, можуть бути навіть матері-одиночки. Вони користуються правом відпустки за свій рахунок (відповідно до КЗпП – 14 днів), а така відпустка може тривати до півроку, роботодавець може не дати можливості це зробити”, – розповіла нардеп.

“Треба півроку – повинен дати їй за власний рахунок півроку або більше. Але питання – що матері робити, якщо вона в безкоштовній відпустці? Тоді ми передбачили, що їй надають на цей період державну грошову допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину-інваліда”, – зазначила Луценко.

На її думку, “це дасть матері можливість скористатися пільгами, піти за свій рахунок, щоб оформити цій дитині інвалідність”.

“І друге – ця допомога зарахується в її дохід, як якщо б вона отримувала зарплату. Це буде підставою для зарахування в пенсійний стаж. Не буде розриву в роботі, буде підтримка від держави”, – додала Луценко.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Українські діти з інвалідністю отримають додаткову підтримку від держави