Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні зріс імпорт свинини
10 травня 2018, 07:10 Друк

мясоІмпорт свинини за 4 місяці 2018-го зріс більш ніж у 4,5 рази. За даними митної статистики ДФСУ за січень-квітень до України завезли 3,3 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней.

Аналітики Асоціації «Свинарі України» зазначають, що ці обсяги складають 60% від імпортованої за 2017-й свинини та вдвічі перевищують обсяги надходження свинини з-за кордону впродовж січня-квітня 2016-го.

Активність експортерів свинини за аналізований період, навпаки, послабилася втричі у порівнянні з січнем-квітнем 2017-го: 0,8 тис. т проти 2,4 тис. т роком раніше. При цьому, якщо середня ціна кілограму імпортованої м’ясної сировини змінилася незначно, збільшившись з 1,71 до 1,79 дол. США/кг, то середня ціна експорту свинини додала 17,3% та сягнула 2,3 дол. США/кг.

«На тлі трикратного скорочення обсягів зовнішніх поставок, дохід від таких операцій скоротився у 2,5 рази: за досліджуваний період на експорті свинини Україна заробила 1,89 млн дол. США. Водночас, на імпорт 3,3 тис. т свинини переважно з Нідерландів, Німеччини та Польші витратили 5,9 млн дол. США. Таким чином, перші чотири місяці 2018-го Україна завершила із від’ємним значенням зовнішньоторгового сальдо — мінус 4,04 млн дол. США», — коментують в аналітичному відділі АСУ.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні зріс імпорт свинини