Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Пенсійна реформа в Україні: важливі деталі, які варто знати
24 травня 2018, 10:46 Друк

гроші - у бабусіПенсійна реформа в Україні набирає все більших масштабів. З початку 2019 рокуфункціонуватиме другий рівень пенсійної системи. Кожен громадянин або його роботодавець відраховує щомісяця певну суму грошей до державного бюджету, який потім виплачуватиме кошти, коли людина вийде на пенсію. Про це пише "Народна правда" за посиланням на “Сьогодні”.

Окрім другого рівня пенсійної системи, діє перший та третій. Перший полягає в автоматичному відрахуванні внесків до Пенсійного фонду, а третій – в добровільному накопиченні коштів населенням. Соціологи описують низку перешкод для реалізації пенсійної реформи.

По-перше, Україна переживає демографічну кризу. На 100 працездатних осіб, які сплачують податки до державної скарбниці, припадає 95 пенсіонерів. При тому кількість населення буде стрімко скорочуватися саме за рахунок працездатних українців.

По-друге, економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Володимир Дубровський зазначає, що солідарна система, яка працює за принципом фінансової піраміди, збанкрутувала, тому держава не може гарантувати пенсійне забезпечення ні теперішнім, ні майбутнім пенсіонерам.

По-третє, обов’язкова накопичувальна система викликає багато дискусій. Розглядаються варіанти централізованого та децентралізованого підходу. Народні депутати зареєстрували законопроект №6677, який передбачає встановлення децентралізованого другого рівня накопичення коштів. Добровільне заощадження фінансів може відбуватися шляхом державного Пенсійного фонду або недержавних фондів.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Пенсійна реформа в Україні: важливі деталі, які варто знати