Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні зросли ціни на алкогольні напої
23 травня 2018, 10:58 Друк

алкогольЦіни на алкогольну продукцію в Україні з початку 2018 року прогнозовано зросли, проте не набагато. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Асоціації торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

За його даними, зростання вартості алкогольних напоїв відбулось у рамках 0,6-4%.

“Вітчизняне столове вино ємкістю 0,75 л зросло за перші 4 місяці на 90 коп., або 1,5%. Його середня ціна — 59,3 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 60 коп., або 4%, та коштує 14,2 грн. Українська горілка 0,5 л додала 50 коп., або 0,6%, і має середній цінник 81,8 грн”, — зазначив він.

За акцизами на алкоголь Україна одною ногою вже в Європі, додав Дорошенко.

“Ми мали свої акцизи підняти до рівня мінімальної ставки ЄС. На сьогодні ми це маємо по сухому вину та пиву. Горілка, інші міцні напої, кріплені та ігристі вина ще чекають свого часу. Можливо, уряд планує зробити це наступного року. Але ситуація буде залежати від зменшення тіньового ринку горілки цього року в умовах стабільної ставки акцизу на цей напій”, — зауважив експерт.

Нагадаємо, у вересні минулого року КМУ переглянув мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. Зроблено це було не вчасно, кажуть фахівці, адже такий перегляд мав відбутися ще на початку 2017 року, одразу після підняття акцизів на міцні напої.

Як пояснила глава ради директорів Beverage Trading Company Ольга Івушкіна, підвищення МРЦ на алкогольні вироби має відбуватися одразу, як тільки змінюється ціна спирту та зростають акцизні ставки.

“А в нашому випадку виходить, що Кабмін сказав „А“ і не сказав „Б“. І лише зараз з цього приводу розпочинається дискусія. Ціни на алкоголь не можуть залишатися незмінними, коли ростуть податкові відрахування. Якщо теоретично припустити, що після підвищення акцизів вартість алкоголю не змінюється, то виходить, що ці акцизи просто несплачені. Саме так і діють ділки сірого, тобто нелегального алкогольного ринку. Усі інші — легальні виробники — не мають іншого виходу, як продавати свою напої за цінами на рівні близько 80 грн за 0,5 л. Те саме стосується і залежності МРЦ від ціни спирту, яка за останній рік підвищувалась вже 2 рази. Об’єктивно, не може ж вартість пляшки горілки залишатися незмінною в той час, як вартість спирту зросла орієнтовно на 20%”, — зауважила вона.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні зросли ціни на алкогольні напої