Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У МОЗі прогнозують новий спалах кору в Україні
29 травня 2018, 13:15 Друк

кірНайближчим часом в Україні варто очікувати другу масштабну хвилю захворюваності на кір. Про це розповів гендиректор “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я” Володимир Курпіта, пише РБК-України.

З досвіду попередніх років, спалах триває приблизно два роки.

“Беручи до уваги, що нинішній спалах почався навесні 2017 року, можна припустити, що до весни 2019 року захворюваності не знизитися, якщо не буде вжито додаткових заходів”, – пояснив він.

За словами Курпіти, кір характеризується циклічністю. Кожні п’ять років він “повертається” і “знаходить” тих, хто не захищений.

З весни 2017 року європейському регіоні, не тільки в Україні, зафіксовано зростання захворюваності на кір.

“Тому в Україні такі спалахи були в 2006-2008 і 2012 році. Якщо порівняти з ситуацією 2006-2008 років, коли було все більш-менш нормально з наявністю вакцин, то і тоді захворіли на кір 42 тисяч осіб в Україні. З початку нинішнього спалаху ми вже маємо близько 20 тисяч пацієнтів”, – додав він.

Експерт упевнений, що на даний момент варто очікувати другу, більш сильну хвилю захворюваності на кір.

“У нас була надія, що спалах піде на спад, але зараз ми бачимо, що йде друга, більш сильна хвиля захворюваності на кір. У минулому році ми провели додаткову хвилю вакцинації від кору дітей до дев’яти років. Нам вдалося підвищити рівень вакцинації серед них до 83%. Але зараз почали хворіти старші діти 14-17 років, студенти, а також дорослі”, – заявив Курпіта.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У МОЗі прогнозують новий спалах кору в Україні