Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

ОДА звинуватили в дискредитації ідеї створення нацпарку “Холодний Яр”
06 червня 2018, 11:36 Друк

IMG 20180605 151116-500x375Питання створення національного парку "Холодний Яр" обговорюється з 2014 року. Але останнім часом з'явилося багато не достовірної і провокативної інформації про цей проект. Про це вчора повідомила ініціативна група зі створення парку на прес-конференції, пише «Провсе».

— Ми знаємо які події відбуваються навколо створення парку. Які чутки ходять. Але велика частина них завідомо неправдиві і розпосюджуються цілеспрямовано, щоб дискредитувати ідею створення національного природного парку, — говорить представниця черкаської міської організації “Вільний простір” Ольга Галушко.

Парк створюється задля збереження природи Холодного Яру. Також він має на меті надати можливість для розвитку регіону, наголошують ініціатори створення парку.

— Поширюється багато чуток, що ліс перекриють парканом. Що ніхто туди не зможе ходити. Але це все не так. Національний природній парк — це державна установа. Установа фінансуватиметься з державного бюджету і щороку з державного фонду будуть виділятися кошти на функціонування самого парку. Там може працювати 60-70 людей. І це будуть не лише охоронці території, а й науковці. Окрім того, на сьогодні не використовується функціонал території на повну. Існує велика проблема  туди дібратися, — зазначає аналітик МБО “Екологія-Право-Людина” Петро Тєстов.

Робота над створенням парку ведеться з 2014 року. Але в 2017 році до Міністерства екології було подано не ті документи, які розроблялися науковцями та ініціативною групою.

— У Карпатах була нарада розвитку природоохоронної галузі України. Порошенко згадав, що потрібно створювати національний парк. Черкаська ОДА, замість того, щоб вести конструктивну роботу, дала вказівку Держгеокадастру знайти по сільрадам вільні землі і включити їх до парку. Виходить, що восени 2017 року на виконання доручення заступника голови ОДА Коваля Держгеокадастр отримав  з районів списки земель, що слід включити в парк і це все передали в Міністерство екології і прозвітували на сайті, що робота виконана, — розповідає Петро Тєстов.

Представники ініціативної групи заявили, що для створення національного парку потрібно повернутися до тієї карти, яку було розроблено науковцями і відкликати той проект, який подала Черкаська ОДА.

В той же самий час між ініціативною групою і присутніми на прес-конференції особами, які заявили, що вони представляють мешканців сіл, які відносяться до Холодного Яру виникла суперечка.

— Люди знову піднялися перекривати дороги. Все через створення національного парку. Всі села та громади проти створення парку. Коли ви плануєте приїхати до людей довести свою позицію? Громад зараз ніхто не чує, — сказала представниця однієї з громад.

Представників ініціативної групи навіть звинуватили в тому, що вони полюють в Холодному Яру. Ці звинувачення було відкинуто.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин ОДА звинуватили в дискредитації ідеї створення нацпарку “Холодний Яр”