Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

ВООЗ представила глобальний план дій для підвищення рівня фізичної активності
06 червня 2018, 10:20 Друк

Morning-gymРегулярна фізична активність є ключовою для профілактики і лікування неінфекційних хвороб, серед яких захворювання серця, інсульт, діабет, рак. Водночас, за даними ВООЗ, кожен п’ятий дорослий у світі і 4 із 5 підлітків 11-17 років недостатньо фізично активні. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я розробила «Глобальний план дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр».

План дій ВООЗ – це 20 рекомендацій в галузі політики, які направлені на формування більш активного суспільства, створення умов для людей різного віку і різних можливостей. План, зокрема, закликає підтримувати спеціальну підготовку медпрацівників та інших фахівців і використовувати цифрові технології.

У ВООЗ наголошують, що неінфекційні хвороби є причиною 71% смертей у всьому світі, а достатня фізична активність може суттєво знизити ці показники. Фізична активність не означає професійний спортивний підхід. Для позитивних зрушень можна відмовитись від ліфту і підніматись сходами, більше ходити пішки, їздити на велосипеді, активно відпочивати, танцювати та грати у рухливі ігри.

Профілактика хвороб і формування активного суспільства є важливою складовою трансформації системи охорони здоров’я в Україні. Так, згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги

, яким уже з 1 липня будуть керуватися абсолютно усі заклади «первинки», терапевти, педіатри та сімейні лікарі окрему увагу приділятимуть профілактиці хвороб і, зокрема, консультуватимуть, як перейти на здоровий спосіб життя.Також в Україні діють спеціальні програми щодо навчання лікарів. Так, наприклад, уже цього місяця у двох містах – Львові та Полтаві – розпочнеться навчальний курс

для лікарів первинної ланки. Впродовж двох місяців 300 фахівців – сімейних лікарів та педіатрів – навчатимуться ефективніше спілкуватися з підлітками, використовувати скринінгові анкети, розроблені для України на основі досвіду Великобританії та США, щоби виявляти можливі ризики для здоров’я та вчасно надавати якісну допомогу. Профілактика і здоровий спосіб життя тут також є ключовими.У грудні минулого року Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами презентували національні рекомендації 

  • зі здорового харчування та здорового способу життя. Однією із семи базових рекомендацій є фізична активність. Нагадаємо, що щоденна фізична активність забезпечує:
  • Зменшення ризику небезпечних захворювань, включаючи патологію серця, інсульт, діабет та рак. Зменшення ризику смертності від усіх причин
  • Зменшення ризику травм
  • Покращення функціонального стану кісток та суглобів
  • Поліпшення самооцінки та якості життя

Хороший апетит та можливість споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат та задоволення потреб організму в необхідних харчових речовинах.

Мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності повинна становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин ВООЗ представила глобальний план дій для підвищення рівня фізичної активності