Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У травні радіаційна обстановка у Чигирині була стабільною
07 червня 2018, 14:54 Друк

f6598461c1eff6883e9e8a31828c6fa5Упродовж травня 2018 року радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання, далі по тексту гамма – фон, метеостанціями області.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, останніми роками гамма-фон формується в основному природними радіонуклідами. Проте найбільші значення, до сих пір, фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.

За даними метеостанцій, добові значення гамма-фону в травні коливались уу межа 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 16 мкР/год було зафіксовано у м. Каневі 20 травня. У цьому ж місті спостерігалась найбільша кількість днів з рівнем гамма – фону 15 мкР/год (9 днів).

Середні значення за травень були такими:

11 мкР/год – в місті Золотоноша;
12 мкР/год – в містах Чигирин, Черкаси.
13 мкр/год – в с. Озірна Звенигородського району та містах Жашків, Умань, Сміла.
14 мкр/год – в місті Канів.

Вміст радіонуклідів у поверхневій воді визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. Допустимий рівень вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у питній воді не повинен перевищувати 2000 Бк/м3. За результатами досліджень з січня по квітень 2018 року фактичний вміст цих радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У травні радіаційна обстановка у Чигирині була стабільною