Упродовж травня 2018 року радіаційна обстановка на території Черкаської області була стабільною. Про це свідчать результати щоденних вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання, далі по тексту гамма – фон, метеостанціями області.
За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, останніми роками гамма-фон формується в основному природними радіонуклідами. Проте найбільші значення, до сих пір, фіксуються на територіях, що були забруднені радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.
За даними метеостанцій, добові значення гамма-фону в травні коливались уу межа 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 16 мкР/год було зафіксовано у м. Каневі 20 травня. У цьому ж місті спостерігалась найбільша кількість днів з рівнем гамма – фону 15 мкР/год (9 днів).
Середні значення за травень були такими:
11 мкР/год – в місті Золотоноша; 12 мкР/год – в містах Чигирин, Черкаси. 13 мкр/год – в с. Озірна Звенигородського району та містах Жашків, Умань, Сміла. 14 мкр/год – в місті Канів.
Вміст радіонуклідів у поверхневій воді визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. Допустимий рівень вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у питній воді не повинен перевищувати 2000 Бк/м3. За результатами досліджень з січня по квітень 2018 року фактичний вміст цих радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм.
|