Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні можуть знову зрости ціни на горілку
08 червня 2018, 13:36 Друк

алкогольЗа кілька тижнів в Україні може подорожчати горілка. Причина — арешт рахунків державного підприємства “Укрспирт”. Про це у Facebook повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Про арешт рахунків “Укрспирту” стало відомо 1 червня.

“ДП одразу оскаржило арешт рахунків та звернулось до керівництва країни допомогти у вирішенні ситуації. Таке трапилось вперше, тому зараз важко прогнозувати розвиток ситуації. Але судове оскарження може тривати місяцями. Єдиний швидкий вихід — це забезпечувальний захід у вигляді розблокування рахунків. Оскільки Україна є одною з двох країн світу, які мають монополію на виробництво спирту, то вся горілчана галузь знаходиться в зоні ризику. А також виробники кріпленого вина. Але якщо сезон збору винограду та вироблення вина стартує переважно в вересні, то вироблення горілки відбувається кожен день.

Усі сторони зараз говорять, що дефіциту спирту ще не виникло. Однак уже за пару тижнів це може статись. Тоді українці відчують підвищення ціни на горілку”, — спрогнозував він.

Через дефіцит стратегічної сировини в Україні може подорожчати як легальна, так і контрактна горілка, додав Дорошенко.

“Можна припустити, що за блокуванням рахунків є інтереси щодо банкрутства „Укрспирту“. Тоді процес у судах буде довгим та важким і навіть 20% подорожчання не можна буде вважати стелею. Ситуація, що виникла, знов ставить питання доцільності державної монополії на виробництво спирту. Подорожчання горілки, сподіваюсь, не спровокує, як у Росії, масових хвилювань”, — резюмував він.

Нагадаємо, в Україні ціни на горілчані вироби зберігають стабільність з листопада минулого року. Саме тоді уряд переглянув МРЦ на алкоголь, привівши їх у відповідність до ставок акцизних зборів.

Разом з тим, обсяги виробництва легального алкоголю в Україні скорочуються. Пов’язано це із розквітом тіньового ринку, представники якого пропонують споживачу низькоякісний, небезпечний, проте значно дешевший продукт.

Нагадаємо також, що за словами глави ради директорів Beverage Trading Company Ольги Івушкіної, офіційний виробник спиртного в Україні з однієї пляшки сьогодні заробляє в сто разів менше, ніж нелегал.

“Сьогодні з однієї пляшки горілки „білий“ виробник за вирахуванням всіх податків, зборів, витрат на спирт, логістику, рекламу, оплату праці персоналу заробляє близько 15-25 копійок. Представник „тіньового бізнесу“ — 15-25 грн. Є різниця? При цьому покупець йде до нелегалу, тому що на полиці маленького селищної магазину його товар коштує в півтора-два рази дешевше офіційної безпечної і високоякісної продукції. Для споживача це відмінність сьогодні критична, і вибір, на жаль, очевидний”, — пояснила вона.

Тим часом експерти з питань розвитку алкогольної галузі констатують, що держава ніяких дієвих кроків на захист легального бізнесу не робить. Аналогічно як і не здійснює ефективні заходи з протидії тіньовому алкогольному сектору.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні можуть знову зрости ціни на горілку