Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В області попереджають про масовий замор води
12 червня 2018, 12:55 Друк

1327400952 51c033e7f96cНа водоймах Черкаської області розпочинається інтенсивний розвиток синьо – зелених водоростей, що може спричинити масовий замор водних біоресурсів, пише «Прес-центр».

Для людини синьо-зелені водорості мають як позитивне (наприклад, їх вживають в їжу), так і негативне (зумовлюють "цвітіння" води) значення.

Синьо-зелені водорості поширені в стоячій воді, в ставах і ріках, що повільно течуть. Якщо вода починає "цвісти", вона набирає неприємного запаху і стає непридатною для пиття, а риба потерпає від недостачі повітря.

Негативна роль – процес "цвітіння" води (спричинюють мікроцистис, мерисмопедія, осциляторія, анабена та інші) – масовий розвиток синьо-зелених водоростей, які внаслідок гниття дають токсичні виділення, як наслідок отруєння риб, тварин, людей.

Власники та користувачі земельних ділянок на яких розташовані водойми зобов’язані вжити заходів щодо недопущення загибелі водних живих ресурсів та утримання в належному стані територій водних об’єктів, а також організувати заходи по недопущенню виникнення надзвичайної ситуації.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В області попереджають про масовий замор води