Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Селфі на могилах: чигиринських екскурсоводів шокували кропивницькі школярі
12 червня 2018, 08:45 Друк

34781092 828444794012817 2897108071404797952 nВони стрибали на могильних плитах старовинного цвинтаря, вижималися на кам’яних хрестах, а один хлопець взагалі ліг на могилу і почав робити селфі – саме такими запам’яталася група кропивницьких школярів екскурсоводам із Суботова, куди учні приїздили 2 червня. Усе це відбувалося на очах дорослих, які супроводжували групу дітей. За словами працівниці Суботівського історичного музею, що на Черкащині, кропивницькі екскурсії тут завжди “чекають з нетерпінням”, адже це не перша група, яка демонструвала повну відсутність виховання, елементарної культури поведінки та поваги до історії рідної землі.

Про це Першій електронній газеті розповіла екскурсовод відділу “Суботівський історичний музей” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” Оксана Мінська.

За словами Оксани Мінської, дорогою до просвітницько-розважального комплексу “Зерноленд” у селі Івківці, біля Суботівського музею зупинилася група дітей із кропивницької школи №29. Під час цієї короткої зупинки школярі встигли пострибати і “поселфитись” на могилах старовинного кладовища.

“У нас вони зробили зупинку. Під’їхав автобус і діти з дорослими попрямували до вбиральні, яка знаходиться за декілька десятків метрів від старовинного кладовища середини XVII ст. Кам’яні хрести цього цвинтаря є на малюнку Тараса Шевченка. Окрім цих великих хрестів там є також надмогильні плити”, – розповідає екскурсовод. – Діти скакали по плитах та могилах, вижималися на хрестах. А один хлопчик взагалі ліг на могилу, вперся головою у хрест і почав робити “селфі”. Разом із дітьми на кладовищі була також доросла жінка, але вона теж фотографувалася і не звертала уваги на те, що витворяють діти. Я не знаю, хто це – педагог чи мама. Коли ми зробили дітям зауваження і попросили припинити наругу над могилами, дорослі почали гукати їх до себе. Але через декілька хвилин на кладовище повернулася маленька дівчинка і знову почала скакати на могилі, де похована матушка. Там є написи, епітафії, на яких можна прочитати, що це за плити. Ну, і якщо стоїть хрест, то я не можу собі уявити, щоб дитина не знала, що він означає”.

Екскурсовода Суботівського музею найбільше вразило те, що після всього цього жоден дорослий супроводжуючий не підійшов до співробітників, і не вибачився за дії дітей. Більше того, за словами Оксани Мінської, мати тієї дівчинки, яка стрибала на могилі служниці церкви, нагородила музейників поглядом, сповненим ненависті, коли проходила повз.

Цю історію працівниця музею розповіла також у публікації на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Допис у соцмережі був нашим криком душі. Такого у нас ще не було: щоб лягали на могили і робили “селфі”. Чомусь саме з Кропивницького приїздить багато груп некерованих дітей. Коли ми знаємо, що до нас їдуть із Кропивницького – ми уже на сторожі. Чому воно так – не розумію. Раніше від водіїв були нарікання на 11-ту школу – деякі перевізники навіть відмовляються їх возити”.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Селфі на могилах: чигиринських екскурсоводів шокували кропивницькі школярі