Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигирині відкрили виставку до річниці Національно-визвольної війни
28 червня 2018, 11:25 Друк

p174035926 червня в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відкрили виставку «Держава, виборена вогнем і мечем». Експозицію присвятили 370-й річниці початку Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та створенню Української козацької держави.

Про це повідомили у прес-службі НІКЗ «Чигирин».

Це - великий за обсягом та складний концептуально виставковий проект є результатом співпраці двох козацьких заповідників – Національного заповідника «Хортиця» і Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Концепція виставки розроблена відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» під керівництвом кандидата філософських наук Світлани Копилової. На виставці експонується 436 музейних предметів (з фондів НЗ «Хортиця»), які відображають ті буремні події, що відбулись на теренах України в сер. XVIIст.

За словами генерального директора НЗ «Хортиця» Максима Остапенка, «місією цього проекту є об’єднання національних заповідників у єдиний музейний простір для популяризації тієї культурної спадщини, що в них зберігається».

Для всіх присутніх презентувала виставку завідуюча відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» Світлана Копилова. Експозиція побудована за допомогою музейно-образного методу і складається з трьох розділів: «Смерч» - присвячений подіям літа 1648 р., коли територія від Новгорода-Сіверського до Поділля та Східної Волині була охоплена війною; «Портретна кімната» - присвячена битві під Берестечком 1651 р. – одній з найбільших і найжахливіших в історії Національно-визвольної війни та «Держава, виборена вогнем і мечем», що присвячений становленню української державності.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигирині відкрили виставку до річниці Національно-визвольної війни