Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

За тиждень часник подешевшав у півтора рази
06 липня 2018, 13:34 Друк

1350630723 poleznie-svoiistva-chesnoka5Нині овоч продають по 18-20 гривень за кілограм. Це фактично рівень собівартості, кажуть аналітики. Вартість часнику цього року стала неприємною несподіванкою для виробників, повідомляє «ІнфоШувар». Нині фермери продають його по 18-20 гривень за кілограм. Такий рівень фактично співпадає з собівартістю вирощування часнику.

На львівському гуртовому ринку «Шувар» часник продають по 30-45 гривень за кіло. За тиждень ціни тут впали в півтора рази. А супроти минулого року – вдвічі.

На ринку «Нежданий» у Херсонській області можна купити найдешевший в Україні часник – 20-25 гривень за кіло. Він подешевшав за тиждень на третину. А супроти 2017 року – майже вдвічі.

«Падіння ціни на часник в першій половині літа - це цілком нормальне явище. Молодий часник майже не зберігається, тому фермери намагаються його якнайшвидше продати. Але в цьому році, провал цін став найбільшим ,принаймні за останні 5 років, і відбувається це насамперед через збільшення пропозиції часнику українського виробництва, площі під яким суттєво розширились в цьому сезоні», - каже експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Експерт прогнозує, що ціни на часник знижуватимуться до серпня. Потім попит традиційно зростає через активізацію переробників та оптових компаній. Вони віддають перевагу часнику з тривалим строком зберігання.

Але ціни у другій половині літа та восени будуть цілком залежати від вартості китайського часнику, який за попередніми оцінками теж мусить подешевшати, в порівнянні з минулим роком, вважають аналітики ринку.

За даними «Інфо-Шувар», найбільший обсяг часнику Україна імпортує саме в період максимального попиту на нього, тобто з липня по жовтень. Фахівці галузі наголошують, що цього року конкуренція з китайським часником буде як ніколи жорсткою, бо виробництво в цій крані помітно зросло, а ціни відповідно просіли.

«Перші великі партії китайського часнику на ринку України очікуються вже у серпні, за попереднім підрахунками китайський часник буде оптом пропонуватись на нашому ринку в межах 34-38 гривень за кілограм», - каже Тетяна Гетьман.

За матеріалами shuvar.com


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин За тиждень часник подешевшав у півтора рази