Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигиринському районі діє 13 об’єктів зеленого туризму
09 липня 2018, 11:12 Друк

maxresdefaultНа сьогодні все більшою популярністю, насамперед у жителів міст, користується такий різновид відпочинку, як зелений туризм, тобто відпочинок у сільській місцевості. Розвиток сільського зеленого туризму – це реальне вирішення питання зайнятості сільських жителів, особливо в районах зі значним надлишком робочої сили, пише Черкаський обласний центр зайнятості.

«Сільський туризм вважається видом підприємницької діяльності та включає в себе ведення особистого селянського господарства, організацію різних форм відпочинку у приватній садибі господаря з широкими можливостями використання природного ресурсу, матеріального і культурного потенціалу регіону. Тому для тих, хто проживає у сільській місцевості, має власну садибу, веде особисте селянське господарство і бажає відкрити власну справу у цій сфері, Черкаська обласна служба зайнятості надасть необхідну допомогу у започаткуванні власної справи, а також сприятиме створенню мережі сільського зеленого туризму на Черкащині», – відзначив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

На Черкащині зелений туризм розвивається вже кілька десятків років, зокрема, найактивніше у Звенигородському, Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районах.

Фахівцями служби зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари щодо організації зеленого туризму, як напрямку підприємницької діяльності, на яких безробітні інформуються про стан ринку праці Черкащини та відповідного району, зокрема, про перспективи розвитку туризму в регіоні, знайомляться з організаційними аспектами та можливостями створення власного бізнесу у сфері сільського зеленого туризму. Водночас на заходи запрошуються і власники приватних осель, які діляться корисними порадами та власним досвідом з облаштування та оздоблення садиб, організації заходів пов’язаних з відпочинком у селі.

Директор обласної служби зайнятості наголосив, що мешканці містечок, міст та мегаполісів їдуть у села чи хутори для того, щоб пожити зовсім іншим життям, щоб насолодитися єдністю з природою, подихати свіжим повітрям, харчуватися тільки натуральними та свіжими продуктами, пити джерельну воду і парне молоко. Зелений туризм відкриває перед городянами нові можливості – це, насамперед повернення до першоджерел, а також краса сільських пейзажів, близькість річок, озер, лісів, гір, відсутність стресів та метушні, здорове харчування сприятливо впливають на людину, зміцнюють її і духовно, і фізично. Це і є однією з переваг зеленого туризму.

Крім того, туризм на селі включає також пізнавальний елемент. Туристи знайомляться з сільськими традиціями та культурою, народними промислами та ремеслами. Зелений туризм – це не тільки споглядання, але й активна участь у житті села. Туристи ведуть сільський спосіб життя։ проживають в затишних садибах, збирають гриби та ягоди, ходять на полювання та риболовлю, допомагають у полі, при бажанні можуть навчитися їздити верхи на коні, виготовляти горщики з глини, плести вироби з лози та доглядати свійських тварин тощо. Також туристи беруть участь у народних обрядах та гуляннях.

Колорит Чигиринщини через впровадження «зелених» проектів

Чигиринщина вважається унікальним куточком Черкащини, який славиться не тільки своєю історією, а й вражає самобутніми культурними традиціями, захоплюючими краєвидами і щирою українською гостинністю.

Всього на території Богданового краю діє 13 об’єктів зеленого туризму, які готові прийняти туристів – це садиби «Українська кухня «Холодний Яр» (с. Медведівка), «Чарівна гончарня» (с. Боровиця), “Картопляні розваги” (с. Головківка), «Медовий сад» (с. Мельники), “Ясний день” (с. Буда), «Хата Берегині «Дикий хутір» (с. Мельники), «Хата Отамана» (с. Мельники), комплекс з вулико-ліжками, просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» (с. Івківці) та спілка родових помість “Первоцвіт” (с. Івківці). Туристичні шляхи Чигиринщиною завжди традиційно пролягають через ці господарства.

Для туристів і бажаючих відчути весь колорит Чигиринщини власники садиб пропонують проживання в екобудинках, продукцію власного виробництва, екскурсії по Холодному Яру, велотури, розважальні квести та пошуки скарбів, майстер-класи з молотіння снопів, ткацтва, виготовлення паперу, ляльки-мотанки, стрільби з луків та арбалетів, заняття у «Академії картопляних наук» та школі декоративно-ужиткової творчості «Art potato».

Серед успішних проектів зеленого туризму, які реалізовані за сприяння Чигиринської районної філії обласного центру зайнятості – це започаткування власної справи колишніми безробітними Жанною Довгополою та Сергієм Зарубою.

Жанна Довгопола власниця садиби «Українська кухня «Холодний Яр», яка розташована в с. Медведівка. Жінка на території господарства має власну українську кухню, на якій для своїх гостей, під замовлення, готує справжні національні страви, які можна скуштувати на свіжому повітрі в спеціально об лаштованій альтанці.

Ще один колишній безробітний Сергій Заруба маючи власну пасіку більше 10-ти років займався бджільництвом, тому і народилася ідея не просто займатися підприємництвом, а перетворити своє захоплення в надання послуг у сфері зеленого туризму. За рахунок отриманих коштів для відкриття власного бізнесу чоловік в свій час придбав додатково вулики і створив у власній садибі для відвідувачів справжній лікувальний комплекс з вулико-ліжками, на яких можна відпочити і оздоровитися завдяки життєвій енергії бджолосім’ї та повітрю, насиченому ароматом бджіл. Водночас Сергій пропонує туристам продукти бджільництва, проводить майстер-класи з виготовлення фігурних свічок з чистого воску. Власноруч вироблені різноманітні вироби чоловік успішно реалізовує.

Родина, яка розвиває стародавні традиції гончарства на Чигиринщині – є подружжя Сергія та Ірини Мельників, які з двома неповнолітніми дітьми переїхали з Донеччини до с. Боровиця через військовий конфлікт на Сході. Звернувшись до районної філії за допомогою у пошуку роботи та відвідавши ряд різноманітних семінарів вирішили відкрити власну справу. Ще до переїзду на Черкащину родина займалася гончарним ремеслом: виготовляла сувенірну продукцію та вироби з глини і кераміки. Тому саме історико-культурні надбання Чигиринського краю, самобутність нащадків козаків, наявність природного матеріалу справили надзвичайно великий вплив на подружжя і слугували новим успішним поштовхом для продовження улюбленої справи.

Об’єднавшись в творчий тандем вони розпочали поступово організовувати свою діяльність та створили  нове підприємство ТОВ «ПДЛ-К». На підприємство на на посаду менеджера зі збуту товарів було працевлаштовано безробітного, з числа внутрішньо переміщених осіб, у звязку з чим підприємець отримав від служби зайнятості компенсацію витрат на оплату праці цієї категорії населення.

Для розвитку свого бізнесу, влітку цього року, Сергій скористався шансом отримати фінансову підтримку та взяв участь у конкурсі з написання проектів на тему: «Село: кроки до розвитку», який спрямований реалізувати професійні плани та підтримати ініціативних людей, які проживають у сільській місцевості. Невдовзі доля посміхнулася Сергію – він переконливо для комісії обґрунтував свій проект на тему: «Виробництво та реалізація виробів з кераміки», успішно захистив його, став одним із 10 переможців конкурсу та виграв міні-грант. Для реалізації своїх задумів від керівника проекту чоловік отримав грошовий сертифікат у розмірі 40 тисяч гривень.

На сьогодні родина у своїй садибі «Чарівна гончарня» виготовляє вироби з глини проводить майстер-класи, а у перспективі планує розширювати своє виробництво, створювати нові робочі місця та надалі співпрацювати із службою зайнятості щодо працевлаштування безробітних.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигиринському районі діє 13 об’єктів зеленого туризму