Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринські лісівники застерігають: хвилина вогню знищує плоди десятиліть
12 липня 2018, 08:47 Друк

лісЛісові пожежі завдають великої шкоди для лісу. Це стихійне явище майже стовідсотково є рукотворним, тобто за кожним загоранням стоїть людський фактор. іншими словами це значить, що діями одних рук, якими керувала не зовсім здорова свідомість, знищується творіння інших рук людських, спрямованих на створення лісів.

Необачно залишене кимось непогашене вогнище, викинутий недопалок чи сірник – першопричина лісових пожеж. Щорічно під час «грибного сезону» різко збільшується кількість пожеж, винуватцями яких є любителі цього «тихого полювання». Захопившись процесом пошуку грибів ці громадяни викидають недопалки, палять вогнища, які згодом переростають у лісові пожежі. Тепер давайте задумаємось, ціна якого кілограма грибів не не йде ні в яке порівняння із знищеним лісом та тими проблемами, які створює така надзвичайно жахлива рукотворна подія. З часом на ділянках лісу, вражених вогнем, засихають дерева, які потрібно видаляти в ході проведення вибіркових чи суцільних рубок.

А в умовах пильного контролю з боку деяких «захисників природи» виникає ряд недоречних запитань з приводу рубок лісу. так ось тут хочеться їм відповісти: а хіба було б по-господарському залишити на корені гнити засохлий ліс, який можна використати вже хоч і на дрова, але все таки з користю. Пам’ятайте, що ЛІС це не просто велика сукупність дерев, це особливий живий організм, з усіма притаманними живій істоті властивостями – рости, розвиватись, жити, але, на жаль, і хворіти та відмирати.

Так ось, цим двом останнім властивостям часто «допомагає» людина своїми не зовсім добрими вчинками. В усьому має бути якась виваженість, поміркованість, так би мовити «золота серединка». Надмірне рекреаційне навантаження нічого корисного для лісу не дає.

От і ми, лісівники, у своїй практичній господарській діяльності намагаємось поінформувати громадськість про необхідність шанобливого, бережного ставлення до лісу. Це ми відображаємо в багаточисленних панно, плакатах, біл-бордах, які встановлюємо у лісових масивах підприємства. Періодично підіймається це питання на сторінках преси, на екранах телебачення, в інтернет-мережі.

Тепер декілька цифр, які характеризують нашу роботу по охороні лісів від пожеж за минулий рік. На протипожежні заходи витрачено майже 1 мільйон 700 тисяч гривень виключно власних коштів підприємства. погодьтесь, цифра вражаюча. Сюди входять витрати на утримання штату чотирьох лісопожежних станцій (а це більше двадцяти осіб – водії, пожежники). Ми змушені утримувати десять пожежних автомобілів, які чергують протягом всього пожежонебезпечного сезону майже цілодобово. На майбутнє планується розширювати парк такої техніки. Для проведення протипожежних заходів залучаються із ґрунтообробними знаряддями (плуги, дискові борони та культиватори, грунтомети). На службі охорони лісів від пожеж задіяні три телесистеми спостереження за лісовими масивами, які дають змогу виявляти загорання в лісі на ранніх стадіях. Протягом всього пожежонебезпечного сезону увага лісової охорони хвойних лісництв спрямована на профілактику лісових пожеж, виявлення їх та вжиття заходів по оперативній ліквідації їх. Варто зазначити, що минулий рік, мабуть недаремно це був рік «червоного півня». Він був «урожайним» на лісові пожежі, а було їх аж 71 випадок, з яких дві були великими, тобто за площею більше 5 гектарів.

Влітку при настанні сухої, спекотної погоди, у хвойних насадженнях встановлюється надзвичайний клас пожежної безпеки – найтривожніший час для працівників лісової та пожежної охорони. В ці дні ми змушені перекривати всі заїзди до лісу, щоб унеможливити доступ до лісу громадянам та знизити ризик виникнення пожеж. Проводимо рейди з метою виявлення та притягнення до відповідальності порушників лісового законодавства.

Проте штрафи штрафами, а коли від вогню гине ліс, то це не можна виміряти грошима. За димом йдуть десятиліття наполегливої праці не одного покоління лісівників. Гинуть зелені легені нашого краю, його краса і гордість.

Будьмо сьогодні не байдужими не тільки до політичних питань, а й до цих природоохоронних, про які говорилося у цьому матеріалі. Охорона природи важлива завжди, це основа нашого життя.

Побачивши лісову пожежу, терміново повідомте у найближче лісництво, працівникам лісової охорони, в сільську чи міську ради, зателефонуйте «101». Ми відразу ж відреагуємо і станемо на боротьбу з вогнем.

В. Тищенко, провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП «Чигиринське лісове господарство», газета “Чигиринські вісті”.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринські лісівники застерігають: хвилина вогню знищує плоди десятиліть