Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Опитування: як українці оцінюють рівень свого благополуччя?
13 липня 2018, 07:53 Друк

2504robota0Українці задоволені своїм життям більше, ніж життям країни. Про це свідчать результати дослідження, що провів Київський міжнародний інститут соціології.

За останні три роки індекс задоволення власним життям зріс з -8 до 6 і відповідає рівню довоєнного 2013 року.

Він може коливатися від -100 до 100 балів, де -100 – найнижча оцінка ситуації і повна незадоволенність нею, а 100 – це найвища оцінка.

Зростання задоволенності власним життям пов’язане із тим, що у людей зріс рівень оптимізму щодо життя родини в майбутньому і підвищилося відчуття щастя.

При цьому своїм благополуччям українці задоволені набагато більше, ніж життям країни.

На це впливає кілька чинників:

1). Вік. Чим старша людина, тим нижчий рівень її благополуччя. А от сприйняття суспільного благополуччя з віком практично не змінюється (крім молоді до 30 років, яка більш оптимістична, ніж інші вікові групи).

2). Стать. Чоловіки дещо вище оцінюють ситуацію в Україні, ніж жінки, а їх індивідуальне благополуччя суттєво вище. Це може бути пов’язано з тим, що жінки довше живуть, а самопочуття з віком погіршується.

3). Освіта. Що вище рівень освіти, то вище рівень індивідуального благополуччя. На сприйняття суспільного благополуччя освіта практично не впливає.

4). Регіон проживання. Щодо сприйняття суспільного благополуччя, то найкраще його оцінюють у Західному регіоні і найгірше – у Південному. Індивідуальне благополуччя вище оцінюють на Заході і в Центрі (11 і 8 балів відповідно) і дещо нижче на Ппівдні і Сході (-1).

Довідково: Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 18 по 30 травня 2018 року.

Усього опитано 2025 людей віком від 18 років, які мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим).


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Опитування: як українці оцінюють рівень свого благополуччя?