Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Чигиринщині почався процес об’єднання громад
30 липня 2018, 11:41 Друк

OTG1-e1521028612572Села Красносілля та Суботів дали свою згоду на об’єднання з Чигирином. Суботів уже провів, а Красносілля має провести сесії, де депутати голосують за таке рішення своїх громад. Експерти переконані, що такий варіант об’єднання є вкрай вигідним і для сіл, і для майбутньої громади в цілому, пише сайт cherkasy24.info.

- 26 липня у обох селах Чигиринщини відбулися громадські слухання, на яких ми озвучили перспективи для цих сіл при різних моделях об’єднання, - зазначив  Микола Гулько, радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.  – Зокрема, за умови об’єднання із Чигирином, тільки від одного Чигирина додатково зайде у вигляді ПДФО не менше 18,6 млн.грн. Це надходження лише від Чигирина у доходи ОТГ, від сіл які можуть увійти до ОТГ – заходить до громади від 0,8 до 1,5 млн. гривень.

- Досі у Чигиринському районі не було створено жодної громади, - констатує радник з децентралізації Черкаського ЦРМС Сергій Гончар. – Наразі там почались процеси утворення і Чигиринської, і Медведівської ОТГ (об’єднатись із Медведівкою погодилась Головківка та Зам'ятниця). Обидві громади мають великий потенціал. Навіть з точки зору туризму -  Чигиринська ОТГ може розвивати лінію історичної спадщини Богдана Хмельницького, а села, що увійдуть до Медведівської ОТГ (Головківка, Зам'ятниця, Худоліївка, можливо -  Мельники, Новоселиця)  – Холодного Яру. Сподіваємось, об’єднавчі процеси щодо цих двох потенційних громад стануть стимулом для формування нових ОТГ Чигиринщини, у чому наш центр планує надавати всіляку консультативну допомогу.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Чигиринщині почався процес об’єднання громад