Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні планують реформувати рибну галузь
31 липня 2018, 10:57 Друк

браконьєриНові підходи щодо реалізації потенціалу рибної галузі, розвитку аквакультури, комерційного та рекреаційного рибальства, раціонального використання водних біоресурсів та боротьби з тіньовим виловом будуть визначені у Стратегії реформування рибного господарства України. Відповідний проект наразі доопрацьовується Держрибагентством за результатами консультацій з Офісом підтримки реформ Мінагрополітики.

Проміжні результати напрацювань єдиної довготермінової Стратегії обговорювались 30 липня у міністерстві. Участь у заході взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, Голова Держрибагентства України Ярослав Бєлов, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник напряму з питань сільського господарства, санітарних та фітосанітарних питань Маркус Клінгер, консультант ФАО Михайло Малков, представники Мінагрополітики та Офісу підтримки реформ.

«На сьогодні деякі підходи до користування водними біоресурсами є застарілими і потребують комплексного переосмислення та трансформації відповідно до кращих міжнародних практик. Насамперед йде мова про збалансовану екологічну систему, розвиток аквакультури і ощадливе використання водних біоресурсів», - зазначив Максим Мартинюк. Він додав, що важливим етапом в роботі над Стратегією є співпраця з європейськими експертами.

Серед пріоритетних напрямів Стратегії - протидія та ліквідація ннн-промислу (незаконного, незареєстрованого та нерегульованого промислу), регулювання комерційного та любительського рибальства, підвищення рівня інвестиційної привабливості рибної галузі, гармонізація законодавства України із законодавством ЄС, створення прозорого та чітко регламентованого механізму розподілу квот, зниження рівня корупції в галузі.

Очікується, що робота над Стратегією з узгодженням усіх позицій буде фіналізована у вересні цього року.

Довідка:

Рибне господарство України сьогодні це: 1,3 млн га водойм для риборозведення, понад 25 тис. працівників, 5 тис. суб’єктів господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність в умовах аквакультури, 450 суб’єктів, які займаються промислом водних біоресурсів, 4 державні рибовідтворювальні комплекси, 3 науково-дослідні установи, 2 селекційні центри, 40 племінних заводів, 6956 рибальських суден, 120 промислових суден, які здійснюють промисел за межами юрисдикції України та в Азово-Чорноморському басейні тощо. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні планують реформувати рибну галузь