Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Через негоду в Україні здорожчала цибуля
02 серпня 2018, 13:46 Друк

cibulya ripchastaЦибуля подорожчала майже на 20% через сильні дощові зливи. Про це повідомляє «АПК-Інформ».

Відмічається, що реалізація ранніх сортів цибулі вже завершилася, тоді як до збору більш пізнього лука аграрії не могли приступити через несприятливі погодні умови.

Так, за даними щоденного моніторингу агентства, тільки з початку поточного тижня цибулю в Україні подорожчав в 1,2 рази. Сьогодні фермери південного регіону вже ведуть відвантаження по 6-6,50 грн / кг (0,19-0,20 євро / кг). Для порівняння: тиждень тому ціни на цибулю стартували від 5 грн / кг (0,16 євро / кг).

Крім активного попиту, подорожчання цибулі провокує також вельми обмежена пропозиція якісної продукції. Так, з-за сильних дощів в останні кілька тижнів на полях почали стрімко розвиватися грибкові захворювання. При цьому виробники не мали можливості провести своєчасні обробки через надлишок вологи на полях.

В результаті більшість виробників призупинили подальшу реалізацію, а деякі фермери південних регіонів України і зовсім прийняли кардинальне рішення переорати цибульні поля.

Як відзначають аналітики проекту, скорочення пропозиції цієї продукції на ринку і помітне погіршення якості вже призвели до того, що ціни на цибулю в 1,5 рази вище, ніж в аналогічний період минулого року.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Через негоду в Україні здорожчала цибуля