Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Суботові провели Храмове свято
06 серпня 2018, 14:51 Друк

1533218856 22 серпня Православна Церква вшановувала святого пророка Іллю. У цей день свій престольний празник святкували парафіяни Свято-Іллінського храму села Суботова Чигиринського району, повідомляють у прес-службі райради.

У родинному храмі Богдана Хмельницького митрополит Іоан звершив святкову Божественну літургію у співслужінні настоятеля храму протоієрея Володимира Гладковського та духовенства Чигиринського, Кам’янського та Черкаського, Смілянського, Тернопільського благочинь.

У богослужінні взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Клименко, голова районної ради Валентина Алєксєєвець, заступник голови райдержадміністрації Микола Турик. Володимир Андрійович вручив митрополиту Іоанну медаль "95 років Чигиринському району" та подякував за жертовну та самовіддану працю, досвід, уміння та власний приклад як потрібно любити Україну та Всевишнього. 

По завершенні літургії духовенство та віряни хресною ходою пройшли навколо храму, прославляючи святого пророка Іллю.

Цікаво:

Іллінська церква збудована у 1653 (за іншими даними — у 1656) році за наказом гетьмана Богдана Хмельницького як родова церква-усипальниця. Церква збудована в стилі раннього українського бароко, має оборонні риси (товщина стін — до 2 м, бійниці).

За даними Івана Крип'якевича, церква була збудована з каменю, який брали зі зруйнованої татарської мечеті в околиці Суботова.

Коли у 1657 році Хмельницький помер, його поховали у Іллінській церкві праворуч від вівтаря. Археологічні дослідження 1970-их показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний.

У 1869 році поруч із церквою збудована дзвіниця і галерея, яка з'єднувала її з церквою.

З приходом радянської влади, в церкві влаштували клуб, пізніше використовували як склад.

Після Радянсько-німецької війни в церкві відкрили музей Богдана Хмельницького. У 1954 році за проектом архітектора І. Шмульсона в церкві встановлено символічний гранітний надгробок Б. Хмельницькому.

У 1978 році архітектором С. Кілессо була завершена реставрація, під час якої була розібрана галерея між церквою і дзвіницею, церква відновлена у первісних формах.

З 1990 року церква повернута релігійній громаді Суботова.

В липні 1845 року Тарас Шевченко, під час подорожі по Україні, побував і в Суботові, де серед інших малюнків намалював і Іллінську церкву. Малюнок Богданова церква у Суботові ввійшов до його альбому 1845 року.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Суботові провели Храмове свято