Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

З 1 вересня породіллям видаватимуть "Пакунок малюка”
15 серпня 2018, 07:27 Друк

images cms-image-000009087Міністерство соціальної політики оприлюднило детальний перелік "пакунку малюка" - одноразової допомоги, яка видаватиметься після народження дитини, пише «BBC: Україна».

Такі пакунки на суму п'ять тисяч гривень мами одержуватимуть, починаючи із 1 вересня.

До набору із 25 речей входитимуть: підгузки, вологі серветки, різні пелюшки, дві шапочки, "боді" з коротким рукавом та "боді" з довгим рукавом, штани-повзунки, "чоловічки" з довгим рукавом та штанцями, шкарпетки.

Також до "пакунку" покладуть термометри для води та тіла, манікюрні дитячі ножиці, прокладки для лактації, кілька ковдр, матрац для колиски, махровий рушник, іграшка-брязкальце, крем, мило-шампунь дитяче.

Весь комплект буде упакований в коробку-колиску з міцного картону.

У міністерстві соцполітики вказують, що ця допомога надається з метою "допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами".

Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.

"Пакунок малюка є безповоротною адресною соціальною допомогою і видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини", - зазначили у міністерстві.

Щороку в Україні народжується 400 тисяч дітей. Тобто, на закупівлю пакунків із держбюджету виділятиметься близько 2 млрд гривень.

Одразу ж після появи інформації про намір уряду запровадити практику "бебі-боксів", що існує в інших країнах, у соціальних мережах висловлювалися неоднозначні коментарі, і не лише позитивні.

Зокрема, писали, що підбір підгузків і косметики - індивідуальна справа. Багато хто пропонував виділені кошти спрямовувати на інші потреби новонароджених, наприклад, на тести для виявлення генетичних захворювань.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин З 1 вересня породіллям видаватимуть "Пакунок малюка”