Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У районі шукають способи покращення стану річки Тясмин
16 серпня 2018, 11:06 Друк

тясмин14 серпня у Чигирині провели селекторну нараду. Обговорювали поліпшення гідрологічного стану річок області, в тому числі 4 суббасейнах (річок Тясмин, Ятрань, Супій, Гнилий Тікич).

На території району протікає середня р. Тясмин протяжністю 51 км., та 7 малих річок: Суба, Потік, Ірклієць, Медведівка, Калинівка, Чутка, Лисянка. Магістральний канал р. Тясмин знаходиться на балансі Черкаського обласного управління водних ресурсів, яке утримується за рахунок державного бюджету. 

У зв’язку з відсутністю фінансування роботи по очистці річки не проводяться. Останні роботи проводились ще в 2005 році та були мізерними в порівнянні до потреби - прочищено лише 1 км в межах м. Чигирин.

Тясминською експлуатаційною дільницею Правобережного міжрайонного управління водного господарства з початку року були виконані наступні роботи:

обкошування берегової захисної смуги – 39,2 га;

очищено від мулу гідротехнічних споруд – 10 шт;

бетонування гідроспоруд – 7 шт;

ліквідовано заторів – 10 шт.

Довжина каналів внутрішньогосподарської мережі осушувальної системи р. Тясмин на території району становить 147,3 км. в тому числі по: 

Чигиринській м.р. 14,8 км

Трушівській с.р. 14,9 км

Худоліївській с.р. 6,7 км

Новоселицькій с.р. 11,8 км

Зам’ятницькій с.р. 14,4 км

Медведівській с.р. 20,5 км

Стецівській с.р. 4,3 км

Галаганівській с.р. 10,0 км

Рацівській с.р. 19,7 км

Суботівській с.р. 15,3 км

Красносільській с.р. 18,2 км

Лише Суботівська та Красносільська сільські ради прийняли на баланс канали внутрішньогосподарської мережі осушувальної системи р. Тясмин.

В 2017 році проводились роботи ТОВ «Суботів» з очищення осушувальних каналів, розташованих в адміністративних межах Суботівської сільської ради в заплавах р. Тясмин за межами населеного пункту. На даний час розчищено осушувальних каналів протяжністю 3,6 км. 

В 2018 році роботи по очистці малих каналів р. Тясмин не проводились.

Станом на 01.08.2018 року на спеціальному рахунку місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища обліковувалось 159,0 тис. грн. Протягом поточного року використано на озеленення 4,5 тис.грн. Красносільською сільською радою.

За результатами селекторної наради, Микола Турик дав доручення головам міської та сільських рад спільно з Тясминською експлуатаційною дільницею Правобережного міжрайонного управління водного господарства терміново визначитися з об’ємом робіт щодо поліпшення гідрологічного стану річки Тясмин. Для отримання фінансової підтримки з державного бюджету необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію та забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів. 

Додамо, що участь у нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Турик, секретар міської ради Олександр Іванов та керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У районі шукають способи покращення стану річки Тясмин