Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Для аграріїв здорожчали фітосанітарні послуги
03 вересня 2018, 13:11 Друк

поле або фермерствоПостановою від 29 серпня 2018 р. № 676 Кабінет міністрів України змінив тарифи на послуги, що надаються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно за постановою, тарифи на фітосанітарні послуги Держпродспоживслужби підвищуються на 25-35%.

«Рішення прийнято з метою усунення збитковості бюджетних установ шляхом приведення тарифів на платні послуги з питань карантину рослин до рівня економічно обґрунтованих витрат, з урахуванням методик проведення лабораторних досліджень, техніко-економічних розрахунків, кошторисів з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги», — йдеться в обґрунтуванні документу.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення, діючі тарифи на платні послуги з питань карантину рослин, які затверджені постановою Кабінету міністрів України №1348 від 28 грудня 2011 року не враховують збільшення вартості послуг, інфляції, а також зростання собівартості послуг. Через це фактичні витрати головних управлінь Держпродспоживслужби не відповідають рівню витрат закладених при формуванні тарифів, що ставить під загрозу їх подальше функціонування.

«В залежності від матеріаломісткості послуги, проіндексовані тарифи підвищуються в середньому на 25-35%, що відповідає офіційним тенденціям змін цін по даному виду економічної діяльності», - наголошується в пояснювальній записці.

З метою врахування необхідності індексації тарифів в подальшому, вони тепер прив'язані до розміру прожиткового мінімуму.

Зокрема, встановлено тарифи на обстеження посівів сільськогосподарських культур, плодових культур, розплідників, промислових садів, присадибних ділянок та лісосмуг, лісів, складів та інших місць зберігання, контроль за проведенням обробки і фумігації, огляду посадкового матеріалу і насіння, продуктів харчування, зерна, свіжих овочів, фруктів.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Для аграріїв здорожчали фітосанітарні послуги