Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В області не реформовано понад половину комунальних видань
08 жовтня 2018, 12:36 Друк

1538976619 0Центр демократії та верховенства права оприлюднив рейтинг прогресу унезалежненння ЗМІ за областями. 

До завершення реформування державних та комунальних ЗМІ залишилось 3 місяці. Усього за попередні майже 3 роки з 752-х видань, що підлягають роздержавленню, реформувалось 260, серед яких 37% комунальних ЗМІ і 21% – державних. Черкаська область посідає 7-е місце у Рейтингу темпів роздержавлення в Україні, розробленому Центром демократії та верховенства права. В області реформувалось 15 із 34-х видань. Більше половини і досі залишаються нероздержавленими. 

Очолюють рейтинг за темпами роздержавлення Миколаївська та Рівненська області, де реформувалось вже 62% видань, за ними Чернігівська (58%), Вінницька, Тернопільська та Чернівецька області (по 57%). Натомість у Закарпатській області та місті Києві за майже 3 роки не реформувалось жодне комунальне видання, а у Львівській області роздержавились лише 8% друкованих ЗМІ.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 3 місяці. Ті видання, які не завершать передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, втратять свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету. 

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вісник Золотоніщини” (Золотоноша), “Вісник Канівської районної ради” (Канів), “Газета Усіх Лисян” (Лисянка), “Городище” (Городище), “Драбівщина” (Драбів), “Златокрай” (Золотоноша), “Катеринопільський вісник” (Катеринопіль), “Корсунь” (Корсунь-Шевченківський), “Місто” (Черкаси), “Місто робітниче” (Ватутіне), “Наше місто” (Кам’янка), “Сміла” (Сміла), “Смілянські обрії” (Сміла), “Трибуна хлібороба” (Христинівка), “Уманська зоря” (Умань), “Холодний Яр” (Черкаси), “Шевченків край” (Звенигородка), “Шкільна.Оригінальна.Класна”, “Шполяночка” (Шпола). 

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Їхня бездіяльність та небажання позбуватись власних інформаційних майданчиків значно гальмують хід реформи.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В області не реформовано понад половину комунальних видань