Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні зросла прибутковість виробництва молока
05 грудня 2018, 10:53 Друк

молокоПрибутковість виробництва молока в Україні в листопаді зросла на 8,4% завдяки підвищенню закупівельних цін на молоко, повідомив економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

"Третій місяць поспіль Український молочний індекс (УМІ), розроблений проектами ФАО і ЄБРР, демонструє впевнене зростання на тлі падіння світових молочних індексів. У листопаді 2018 УМІ зріс на 8,4%, а за три місяці - вже на 28,5%", - написав він.

Ярмак зазначив, що в листопаді основною причиною зростання прибутковості молока стало підвищення закупівельної ціни на молоко, в той час як у попередніх місяцях цей індекс зростав за рахунок здешевлення кормового раціону.

Водночас, експерт зазначив, що попри зростання протягом останніх трьох місяців, прибутковість виробництва молока в листопаді 2018 року була нижчою на 13,2% порівняно з листопадом 2017 року і на 10,3% нижче, ніж у середньому за останні сім років для цього місяця. Крім того, загальний показник УМІ за 11 місяців 2018 року був нижче торішнього на 14,4% і нижче, ніж середній на 7,4%.

Тому, додав Ярмак, не дивлячись на зростання УМІ протягом останніх місяців, поточний рік "точно не буде дуже прибутковим для виробників молока".


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні зросла прибутковість виробництва молока