Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Телеканал «UA: Перший» переходить на цифрове мовлення
10 січня 2019, 10:28 Друк

top-photoНаціональна суспільна телерадіокомпанія України переоформила ліцензію на мовлення і виключила з неї аналогове мовлення в більшості регіонів. Про це повідомляє прес-служба телеканалу UA: Перший. 

«НСТУ звернулась до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення із заявою про переоформлення ліцензії телеканалу «UA: Перший». Сьогодні, 10 січня, Нацрада розглянула звернення та ухвалила відповідне рішення», - інформує телеканал.

Зазначається, що виключення «аналогу» стосується всіх регіонів України, окрім зони проведення ООС (Донецька й Луганська області), Херсонської області, що межує з окупованим Кримом, а також Харківської, Чернігівської та Сумської областей, адже передавачі в цих регіонах забезпечують можливість перегляду «UA: Перший» на прикордонній з РФ території.

«Суспільний мовник продовжував мовлення в «аналозі» найдовше, навіть після припинення такого мовлення комерційними каналами. Тепер переоформлення ліцензії телеканалу «UA: Перший» дозволить звільнити займаний «аналогом» радіочастотний ресурс країни для його подальшого більш ефективного використання з урахуванням сучасних технологій. Це рішення також суттєво оптимізує витрати телерадіокомпанії, оскільки саме мовлення в «аналозі» є дуже дорогим, до того ж, оператори телекомунікаційних послуг збільшили вартість таких трансляцій», - пише прес-служба телеканалу.

Разом із тим, на телеканалі зазначають, що ці зміни в ліцензії не позбавлять глядачів змоги дивитися «UA: Перший», оскільки програми телеканалу доступні в ефірному цифровому форматі DVB-T2, на супутнику та в кабельних телемережах в усіх містах України, а також в інтернеті.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Телеканал «UA: Перший» переходить на цифрове мовлення