Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Висування: перший етап позачергових виборів народних депутатів України
03 вересня 2014, 20:19 Друк

Дементий Белый, автор

Президент України 27 серпня розпустив Верховну Раду та призначив позачергові вибори народних депутатів. Що чекати в перші дні початку виборчої кампанії?

Перші етапи кампанії
По-перше, – це підготовка місцевою влади умов для належного проведення передвиборчої агітації, облаштування місць для агітації.

 

По-друге, формування окружних виборчих комісій. Подання до ЦВК на кандидатів в окружні комісії зроблять партії, які мають депутатську фракцію у Верховній Раді, а також партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати від якої було зареєстровано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на виборах народних депутатів України – зверніть увагу – 28 жовтня 2012 року
Третє, нарешті, найцікавіше – висування кандидатів у народні депутаті. Терміни висування регулюються статтею 107 «Особливості підготовки і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів» Закону про вибори народних депутатів України.

 

Висування кандидатів
Згідно норм ст.. 107 та інших статей, кандидати у народні депутати висуваються двома способами: партіями на їхніх з’їздах та само-висуванням.
Висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями починається на наступний день після опублікування Указу Президента України та закінчується за сорок днів до дня голосування – з 28 серпня до 15 вересня включно (частина дев’ята статті 107 Закону)
Висування кандидатів у депутати шляхом само-висування також починається з 28 серпня, але є більш довшим – до 25 вересня включно.

Декларацію зараз кандидати не подають

Зазначимо досить дивну норму закону: при проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру кандидатами у депутати не подається (п. 11 ст. 107).

Безпартійні можуть висуватися від партій

Зазначимо, що одна і та ж особа може бути включена лише до одного виборчого списку кандидатів у депутати від партії або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування. Партії висувають своїх кандидатів на з’їздах. Висунути можна члена партії або безпартійного.

 

Грошова застава
Партія, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окрузі, кандидат у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу розмірі десяти мінімальних розмірів заробітної плати – 12180,00грн. (Дванадцять тисяч сто вісімдесят гривень)

 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Політична кухня Висування: перший етап позачергових виборів народних депутатів України