Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Найкраще за себе агітують Блок Порошенка та «Самопоміч», найгірше – «Опозиційний блок» та «Свобода», - експерти
23 жовтня 2014, 17:40 Друк

Найкраще за себе агітують Блок Порошенка та «Самопоміч», найгірше – «Опозиційний блок» та «Свобода», - експерти.

Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» 16–21 жовтня 2014 року провів опитування експертів, аналітиків, громадських діячів та журналістів. Про його результати йдеться в аналітичній довідці  «Виборча кампанія-2014: погляд експертів», яку отримала в своє розпорядження редакція «Ремарки».  Найбільш успішно виборчу кампанію, як вважає більшість експертів, реалізують політична партія «Об’єднання «Самопоміч» та партія «Блок Петра Порошенка». А найменш успішно – політична партія «Опозиційний блок» та політична партія ВО «Свобода».

Основне, що потрібно партіям для перемоги на виборах, – це, на думку експертів, наявність відомих лідерів та доступ до засобів масової інформації. 

Думки експертів дозволили розподілити партії за наступними номінаціями:

Найкраща виборча програма - політична партія «Об’єднання «Самопоміч». 

Найкращі фінансові можливості - партія «Блок Петра Порошенка». Найбільший адміністративний ресурс - партія «Блок Петра Порошенка».

Найбільш відомі лідери – у партії «Блок Петра Порошенка» та політичної партії «Народний фронт». Найбільш кваліфікована команда - у політичної партії «Народний фронт».

Найбільше застосовує брудні методи та технології щодо суперників  -  політична партія «Опозиційний блок» та Радикальна Партія Олега Ляшка.

Найбільші несподіванки на виборах-2014 - проходження до Верховної Ради «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційного блоку», Партії «Громадянська позиція» та Комуністичної партії України.

Більшість опитаних експертів вважає, що 5%-й бар’єр здолають і пройдуть до Верховної Ради: Партія «Блок Петра Порошенка», Політична партія ВО «Батьківщина», Політична партія «Народний фронт», Радикальна Партія Олега Ляшка, Політична партія Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна», Політична партія «Об’єднання «Самопоміч». У проходження в Раду 8-го скликання «Опозиційного блоку» та ВО «Свобода» вірить меншість експертів.

Головними вимогами до партій, що йдуть до Верховної Ради, на думку більшості експертів, мають бути наявність команди професіоналів, здатних забезпечити розвиток i порядок у державі та наявність стратегії майбутнього розвитку країни. У прогнозі щодо місця, яке посядуть партії, що здолають 5%-й бар’єр, всі без винятку експерти перше місце відвели партії «Блок Петра Порошенка». На друге місце більшість експертів поставили політичну партію «Народний фронт», на третє – Радикальну Партію Олега Ляшка, четверте – Політичну партію ВО «Батьківщина», п’яте – Політичну партію «Громадянська позиція», шосте – Партію Сергія Тігіпка «Сильна Україна», сьоме – Політичну партію «Об’єднання «Самопоміч». До трійки соціологічних компаній, яким найбільше довіряють, експерти віднесли Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Політична кухня Найкраще за себе агітують Блок Порошенка та «Самопоміч», найгірше – «Опозиційний блок» та «Свобода», - експерти