Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Власна думка
ВІТАЛІЙ ГРИЩЕНКО: "Мінприроди розщедрилося – виділо кошти на облік лося"
16.10.2017  |  Додати коментар  |  Власна думка
ВІТАЛІЙ ГРИЩЕНКО:

Шаманські танці з бубном навколо лося показують усю абсурдність нашої системи охорони природи. Зоологи й ботаніки поступово стають нікому не потрібними, судячи з обсягів фінансування. Як же – комерційної продукції вони не створюють, віддачі від виділених коштів нема. Дармоїди! Але коли справа доходить до прийняття важливих природоохоронних рішень, виявляється що в нас чортма об'єктивної інформації, на підставі якої можна ці рішення спокійно й виважено прийняти. Ну давайте на мітингах вирішувати, кого із тварин чи рослин занести до Червоної книги! До цього йдеться. А чому нікому не приходить у голову на мітингу вирішувати, якою була середня температура за рік по Києву? Бо є об'єктивна інформація, проти цифірі не попреш. Можна критикувати методику обрахунку, але цифрам можна протиставити лише інші цифри, а не слова.

Ось зараз маємо: довір'я до даних, що надають мисливці, нема, бо вони, м'яко кажучи, зацікавлена сторона. До лементу "екологів"-крикунів – тим більше. А де "золота середина"? Скільки було розмов, нарад, конференцій і т.п. з приводу кадастру й обліку тваринного світу. Все так і залишилося на рівні "бла-бла-бла". А такий облік і дав би потрібну інформацію: ось стільки маємо лосів, ось так змінювалася чисельність протягом останніх років. Ось така народжуваність/смертність і т.д. Це означає, що вид у нас є (не є) під загрозою. Треба (не треба) заносити до Червоної книги. Замість цього у нас змагання у краснобайстві та лобізмі.

Мінприроди розщедрилося – виділо кошти на облік лося. Добре, лосів вам порахують. Може. Якщо гроші дійдуть до кінцевих виконавців, а не застрягнуть десь по дорозі в кабінетах. А далі? Через рік знову буде лемент із приводу іншого виду? І знову чиновники будуть розводити руками – у нас недостатньо інформації? А ви що-небудь зробили, щоб вона була?

Шикарні у нас кризові менеджери – спочатку дочекаються кризи, а потім починають щось робити...

Нагадаємо, українська влада пішла на поступки мисливцям та дозволила полювання на лося. Як заявляв міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, цього мисливського сезону дозволили вбити 160 лосів.

Віталій Грищенко, представник Канівського заповідника

Допис з Фейсбуку, джерело «ПроЧерк»

Юрій ТКАЧЕНКО на освітянській конференції: «Ви повинні стати агентами змін»
30.08.2017  |  Додати коментар  |  Власна думка
Юрій ТКАЧЕНКО на освітянській конференції: «Ви повинні стати агентами змін»

Мережу інноваційних шкіл розширюватимуть на Черкащині. Про це сказав її очільник на конференції працівників освіти. У ній також узяв участь державний секретар Міністерства освіти і науки України Павло Полянський.

Про це повідомляють у прес-службі Черкаської ОДА.

Вільний доступ дітей до садочків і шкіл, зокрема й дітей із особливими потребами, новації, підвищення кваліфікації вчителів і їхнє стимулювання, а також енергозбереження. Усе це, за словами голови Черкаської ОДА, визначено серед першочергових завдань в освітній галузі області. За рейтинговими показниками Кабінету Міністрів України, вона посідає третє місце в Україні.

– Президент України, Кабмін і профільне міністерство особливу увагу акцентують на освітній галузі, – зауважив Юрій Ткаченко. – Її реформа – одна із фундаментальних змін, що не може чекати і яку треба розпочинати вже сьогодні. Зважаючи на це, ми ухвалили обласну програму «Інноваційні школи Черкащини». Вона об’єднує всіх навколо ідеї упровадження концепції «Нової української школи», що забезпечить кожній дитині доступ до якісної освіти. Натепер до реалізації цієї програми долучилися 29 шкіл. Вони, нагадаю, пройшли конкурсний відбір. Інноваційні школи вже частково оснащені сучасними засобами навчання. Цю роботу ми розпочали ще торік. Із бюджетів різних рівнів уже спрямували понад 21 млн грн. Цьогоріч долучаємо і Фонд регіонального розвитку України. І на цьому зупинятися не збираємося.

Як наголосив голова Черкаської ОДА, неможливо впровадити сучасні технології в освітній процес, якщо ними сповна не володітимуть учителі й не будуть мотивованими.

– Тут першочергове завдання обласному інституту післядипломної освіти педагогічних працівників – постійно підвищувати компетентність освітян, – сказав Юрій Ткаченко. – Аби вони стали агентами змін. Саме з цією метою на базі обласного інституту післядипломної освіти ми плануємо відкрити лабораторію SТЕМ-освіти. Водночас мотивувати вчителів теж є можливості. Нині на місцях сконцентрований потрібний ресурс завдяки фінансовій децентралізації.

Нагадаємо, раніше обласний керманич доручив місцевим керівникам взяти питання підготовки шкіл до нового навчального року під особистий контроль.

ЯРОСЛАВ БЕРЕЗАНЬ: «Наша мета – мінімалізувати бюрократичні перепони для бізнесу»
14.08.2017  |  Додати коментар  |  Власна думка
ЯРОСЛАВ БЕРЕЗАНЬ: «Наша мета – мінімалізувати бюрократичні перепони для бізнесу»

Спрощення бюрократичних процедур та зменшення взаємодії підприємців з державними службовцями – в області працюють над тим, аби полегшити роботу підприємців. Все для того, аби мотивувати їх інвестувати у розвиток виробництв на Черкащині. На цьому наголосив заступник очільника області Ярослав Березань в ефірі телеканалу ВІККА.

Покращення інвестиційного клімату – це головний пріоритет для обласної влади. За результатами цьогорічної, роботи рівень капітальних інвестицій зріс на 40% порівняно минулим роком. У грошовому еквіваленті, каже посадовець, йдеться про 1 мільярд 300 мільйонів гривень, які внутрішній інвестор вклав у розвиток своєї справи, в інноваційність, модернізацію, запуск нових виробництв.

– Це свідчить, що довіра українських підприємців зростає і вони можуть спокійно вкладати власні кошти в розвиток свого бізнесу, – говорить Ярослав Березань. – А якщо зручно на Черкащині працювати внутрішнім інвесторам, то це позитивний сигнал і для іноземних. Якщо раніше нам підприємці казали, що самостійно владнають свої питання, аби лишень влада не заважала, то тепер ситуація змінюється. Нам же на допомогу стає й Агенція регіонального розвитку. Саме вона допомагає сільському населенню готувати, а згодом і втілювати власні розвиткові проекти. Крім того, ми поставили для себе завдання – мінімізувати особисте спілкування бізнесу та чиновників. Перший крок, який ми зробили, це розробка інвестиційного порталу нашої області. Тут підприємці можуть самостійно ознайомитися з вільними земельними ділянками, приміщеннями, відстанню до комунікацій та інше. І вже не потрібно звертатися до нас. Необхідну інформацію можна вільно знайти в інтернеті.

ЮРІЙ ТКАЧЕНКО: «Я переконаний: кращою промоцією області є бізнес, що тут успішно працює»
30.06.2017  |  Додати коментар  |  Власна думка
ЮРІЙ ТКАЧЕНКО: «Я переконаний: кращою промоцією області є бізнес, що тут успішно працює»

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко розповів про основні проекти, які наразі тривають в області. Зокрема, мова йшла про питну воду, опалювальний сезон та бізнес. Інформацію розмістила прес-служба ЧОДА на сайті держустанови.

- про питну воду

Розпочинаємо на Черкащині масштабний проект із забезпечення населення питною водою. На минулому тижні його вже підтримали на міжвідомчій комісії при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Цей проект реалізуємо в межах нашої «Стратегії-2020». Він передбачає будівництво, реконструкцію та ремонт водогонів у сільській місцевості. Цьогоріч плануємо охопити ним десять сіл у п’яти районах (Монастирищенський, Катеринопільський, Кам’янський, Христинівський і Тальнівський). А це – якісна питна вода для понад 10 тис. людей. Загальна вартість проекту на цей рік – близько 20 млн грн. Реалізуватимемо його коштом Державного фонду регіонального розвитку України та місцевих бюджетів.

Загалом на міжвідомчій комісії з відбору проектів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР, наразі підтримали від Черкащини десять. А це – реконструкція обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву й обласного драматичного театру, придбання обладнання з виготовлення паспортів для ЦНАПу Білозірської ОТГ. Також капітальні ремонти спортивної зали Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, п’ятиповерхової будівлі та поліклінічного відділення Смілянської ЦРЛ ім. Софії Бобринської, котелень у Білозірській ЗОШ І-ІІІ ступенів і Білозірській ЗОШ І ступеня, амбулаторії сімейної медицини у смт Стеблів.

– про опалювальний сезон

Зараз серед наших пріоритетних питань – підготовка до опалювального сезону. А це – заміна мереж, упровадження енергоощадних технологій, своєчасний розрахунок за спожиті енергоносії тощо.

Особливої уваги потребує питання оснащення житлових будинків приладами обліку теплової енергії. На 1 серпня ми маємо вийти на показник у 70% по області. Зараз його «тягне» донизу «Черкаська ТЕЦ», що зволікає в цьому питанні. Якщо не відреагує – будемо вживати заходи. Як зауважив на нещодавній нараді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коли є об’єктивний облік, ми розуміємо, скільки споживаємо, а люди розуміють, за що платять.

Загалом підготовка до опалювального сезону в області йде за планом. А рівень розрахунків черкащан за житлово-комунальні послуги та газ – один із найкращих у країні.

Водночас я попередив місцевих керівників про персональну відповідальність за підготовку до опалювального сезону, його своєчасний початок і перебіг.

– про відповідальний бізнес

Я переконаний: кращою промоцією області є бізнес, що тут успішно працює. А його синергія із владою відкриває нові горизонти розвитку.

Днями група компаній UKRAVIT організувала в Черкасах масштабний захід для українських та іноземних представників агробізнесу. Стала майданчиком інновацій. А їй є, що показати і яким досвідом поділитись! На «Фабриці агрохімікатів» компанії UKRAVIT виробляють засоби захисту рослин, мікродобрива для сільського господарства та пластикову тару. Торік підприємство сплатило до бюджетів близько 200 млн грн податків. Забезпечує роботою близько 300 працівників і динамічно розвивається. А головне – ця компанія показує, як, застосовуючи знання українських науковців, можна випускати продукцію, що успішно конкурує на світових ринках. І що приємно – вона вироблена на Черкащині.

Окрім усього, ця компанія підтримує та ініціює розвиткові проекти в області. І це – надважливо! До речі, власник компанії Віталій Ільченко серед перших долучився до створення Агенції регіонального розвитку Черкащини. Лише спільно ми зможемо зміцнити економічний потенціал нашого регіону та країни в цілому.

СЕРГІЙ ТИЩЕНКО: “На наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами”
25.05.2017  |  Додати коментар  |  Власна думка
СЕРГІЙ ТИЩЕНКО: “На наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами”

Я вважаю, що сьогодні навкого “Черкасиобленерго” штучно створюють ситуацію, щоб довести державне підприємство до банкротства. А потім, як завжди, з’явиться інвестор (що, за моєю інформацією, вже є), який буде готовий фактично за дві копійки викупити цей актив у свою власність. І надалі вже буде отримувати із нього надприбутки. Тому переконаний, що на наших очах відбувається захоплення “Черкасиобленерго” олігархічними групами. Прибуткове підприємство намагаються зробити збитковим. Цікаво, що у 2016 році воно показало прибуток. Тим більше, що тарифи зросли. Тому збитковим подібний актив бути не може.

Взагалі це нонсенс, коли люди п’ять місяців не отримують заробітної плати. Зараз вони стали заручниками тієї ситуації, коли держава (маючи у своїй власності 71 % “Черкасиобленерго”) відстоює інтереси олігархів та їхніх приватних структур, а не своїх громадян. Якщо зараз виникне енергетичний колапс, працівники підприємства почнуть звільнятися із роботи (а вже перші факти зафіксовані) і станеться якась надзвичайна ситуація (а на Черкащині періодично подібне виникає), то хто буде ліквідовувати її наслідки? Тому проблему потрібно терміново вирішувати, зокрема першим особам держави. Люди вже доведені до відчаю і готові до рішучих дій.

Якщо розглядати ситуацію глобально, то проблема Обленерго нині одна із ключових в Україні. І мова не лише про Черкащину, а й про інші регіони держави. Все більше підприємців жаліються на монополію енергетичних компаній, які своїми космічними тарифами та незрозумілою політикою створюють жахливі умови для розвитку бізнесу.

Для прикладу, в Чернігівській області люди створили завод. І майже 40 % від суми, яку було витрачено на його будівництво, підприємці мали сплатити Обленерго за проведення електричної мережі, підключення трансформатору. І це обладнання у підсумку довелося передавати на баланс Обленерго, власники якого потім будуть отримувати із цих бізнесменів гроші за спожиту електрику за нинішніми чималими тарифами. Тому підприємці теж є заручниками цієї енергетичної монополії. У тій же Європі кожен може самостійно обирати собі постачальника електроенергії, на ринку багато компаній. А в Україні енергетика знаходиться лише у руках певних олігархів, деякі з яких ще й російського походження.

Є сподівання, що на загальну ситуацію у державі по цій сфері нарешті звернуть увагу і правоохоронні органи. Інакше енергетично ми точно ніколи не будемо незалежними. І будуть страждати від цього всі громадяни, які є споживачами електроенергії.

Сергій Тищенко,

депутат Черкаської міської ради

джерело zmi.ck.ua

Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка