Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Віктор Миколенко: Посилення кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства є цілком необхідним
23 жовтня 2014, 17:43 Друк

Віктор Миколенко: Посилення кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства є цілком необхідним.

Сьогодні набув чинності Закон України «Про внесення змін в Кримінальний кодекс України», прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня поточного року.

Законодавчий акт забезпечує додатковий захист виборчих прав громадян, посилює відповідальність за їх порушення, не допускає повтору негативних результатів в ході проведення наступних виборів і референдумів.

З метою впровадження міжнародної практики в національне законодавство внесено зміни до статей 157, 159-1 Кримінального кодексу України. Так, за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи  діяльності офіційного спостерігача посилено відповідальність до десяти років позбавлення волі. При цьому, з даної статті виключено відповідальність за підкуп, яка виокремлено кваліфікована у статті 160 КК України (підкуп виборця, учасника референдуму).  

Також за порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії покарання у вигляді виправних робіт посилено з двох до п’яти років.

У новій редакції викладено статті 158, 158-1, 160 Кримінального кодексу України, а саме:

-стаття 158 передбачає відповідальність за надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікацію виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців.

- стаття 158-1 – за незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз.

- стаття 160 – за підкуп виборця, учасника референдуму.

Таким чином, введено кримінальну відповідальність за будь-яку спробу сфальшувати вибори в округах і вплинути на виборців.

Посилення кримінальної відповідальності є цілком необхідним, оскільки негативні явища, що мали місце під час проведення попередніх виборчих кампаній, перемогти іншими, більш лояльними правовими заходами, неможливо. Для цього і потрібно спільними зусиллями змінити зміст і характер самих суспільних відносин під час виборчого процесу. Тому, у прокуратурі області створено робочу групу, яка здійснює моніторинг подій під час виборчого процесу.

(З виступу на нараді голів районних державних адміністрацій, сільських, селищних та районних рад за участі голови Черкаської ОДА).


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Віктор Миколенко: Посилення кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства є цілком необхідним