Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Геннадій Балашов: «Народ не вперше грабують за допомогою валютного курсу»
13 листопада 2014, 12:57 Друк

Бізнес-філософ, підприємець, теле- і радіоведучий, вважає причиною економічних негераздів не Путіна з Януковичем, а…генетичну запрограмованість українців на злидні. Міркування бізнес-філософа на тему обвалу курсу гривні оприлюднило «Новое время».

«Потрібно змінювати сам принцип відносин між державою і громадянином, зробити самих себе економічно вільними людьми, - пише Балашов,- На чому заробляють банкіри? Якщо говорити про великі заробітки, то звичайно, на курсі валют. Вчасно купити, вчасно продати - ось так запросто куються мільйони і мільярди доларів. На питання, що робити людям у зв'язку з курсом національної валюти, перехідним на галоп, правління Нацбанку, керівництво країни, та й взагалі всі політичні сили дають один мовчазний відповідь. Пристосовуйтеся.

Фактично, в країні заданий цікавий політичний тренд - виживайте, як хочете, викручуйтеся, допомагайте собі самі - така от самодопомога. Це слово відображає саму суть українського життя, побуту, функціонування держустанов, самого принципу держави, яка ставить своїх громадян в умови природного відбору. Скрізь, куди ви не подивилися, люди пристосовуються.

Пристосувалися одягати і взувати армію; пристосувалися виживати, коли на вулицях рвуться снаряди і гинуть мирні жителі; пристосувалися перетягувати товари через щільно закриту кордон; пристосувалися існувати без ліків, зарплат і пенсій.

Градус кретинізму в країні зростає разом зі збільшенням кількості людей, що скочуються за межу бідності. Кретинізм щільною завісою накриває всю країну разом з її істеблішментом і партіями. Згадайте чудову партію з назвою «Заступ», а адже в неї вкачали купу грошей. Радикальна партія - народ проголосував, фактично, за вила. Порожні назви, переливання з пустого в порожнє - все це породження держави, яка в парламенті прийнято називати не країною, а територією.

Я не схильний звинувачувати у всьому російську сторону і особисто Путіна, які зробили все можливе для того, щоб послабити «братську» країну, створити військовий нарив на її території. Я не схильний звинувачувати навіть сепаратистів з автоматами. І навіть біглого Януковича з його клікою не поспішав би робити головним винуватцем усіх бід України. Проблема в населенні, в тому, за що воно голосує, і в тому, що воно вимагає. Сучасна політика робиться під диктовку електорату, це гра на громадських запитах, а вони рідко бувають стратегічними.

Чого чекати від людей, які генетично запрограмовані на злидні, які очікують від уряду подачки, беззастережно вірячи в державу? Чого чекати від населення, що не усвідомлює себе нацією з єдиною метою, що не ставить перед собою високих цілей, не думає про те, як зробити свою країну процвітаючою. Чого чекати від населення, що пристосовується виживати при будь-якій владі, покірно опускається на економічне дно. Хіба вперше його грабують за допомогою валютного курсу? Це було і в 90-ті, і в 2000-ті, і це триває протягом усіх 23 років незалежності. І весь цей час народ великої європейської країни пристосовується (європейської з географічної точки зору, звичайно). А ті, хто не захотіли цього робити, зібрали валізи і поїхали з депресивної феодальної України.

Можливо, громадянам країни потрібно ще й не один раз пройти все те, що зараз відбувається, щоб вивчити один важливий, але гіркий урок - потрібно міняти систему держави, а не осіб. Потрібно змінювати сам принцип відносин між державою і громадянином, зробити самих себе економічно вільними людьми, що мають не тільки конституційне право на те, щоб забезпечувати себе і свої сім'ї, а й реальні можливості для цього.», - підсумовує бізнес-філософ.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+1 #2 богдан зиновий 15.11.2014 22:19
поки будуть при власт1 ОЛ!ГАРХИ У УКРА1н! н!чого не зм!ниться .багатий б!дному не товариш :oops:
 
 
+10 #1 Я так думаю 14.11.2014 13:56
Лучше горькая правда,чем сладкая ложь. Спасибо за трезвый и объективный анализ статьи.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Геннадій Балашов: «Народ не вперше грабують за допомогою валютного курсу»