Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Оксана Соколова: «Дежавю 2005-го або Синдром «любих друзів»
18 листопада 2014, 11:59 Друк

Якщо теперішні лідери не припинять битву за портфелі, країну чекає нова революція, вважає відома журналістка-черкащанка Оксана Соколова. Про це ведуча «Фактів тижня» на ICTV пише в своїй колонці на сайті «Новое время».

«Битва за портфелі та сфери впливу в парламенті набуває всіх ознак синдрому «любих друзів». А до якого результату веде ця хвороба, нам вже показали події 10-ти річної давності

Революція зробила тектонічні зрушення в нашому суспільстві. Народ відчув свою силу, знайшов упевненість в тому, що може змінювати владу і реально впливати на політиків. Майдан став місцем народження сильного громадянського суспільства. Але, на жаль, ті, кого він виніс на вершину, виявилися не готові відмовитися від старих схем. Вигравши вибори на хвилі революції, вони не зуміли побороти спокусу поділу портфелів, почали сперечатися про те, хто влиятельней ... Президент Ющенко.

Думаєте, обмовилася? Ні. Я пишу нема про події цього року, а про Помаранчеву революцію. Точніше, складаю фрагменти інтерв'ю з ключовими персонами тих днів. Намагаюся розібратися, чому 10 років тому Україна так і не зуміла використати свій шанс? Відрізати все совкове і почати будувати справжнє демократичне суспільство? Пишу про минуле, а виходить про сьогодення. Може в цьому і відповідь?

Скажіть, чи могли ви 10 років тому, після перемог Помаранчевої революції, припустити, що вже через 9 місяців, у вересні 2005-го, буде підписано угоду Ющенко-Януковича-Єханурова. І що той, кому мільйони скандували «Зека-геть», спокійно займе крісло прем'єр-міністра? Ні?

Знаєте, скільки українських хлопців загинуло за ці три тижні? Більше 50! Це жертви упущеного часу

А зараз не припускаєте, що господар «золотого батона» може запросто повернутися? Ну, добре, не він особисто. Враховуючи його фобії, складно уявити заходи безпеки, які можуть переконати Януковича в'їхати до Києва. Але ж він - всього лише уособлення системи. А мова про неї.

Ось уже три тижні в повітрі витає відчуття дежавю. Воно просто переслідує після дострокових парламентських виборів. І справа зовсім не в заході в Раду політиків Опозиційного блоку. Вони - відображення реальних настроїв жителів східних і південних областей. А це тема для окремої розмови. Справа в тому, що відбувається за лаштунками формування парламентської коаліції демократичних сил. Битва за портфелі та сфери впливу починає набувати все ознаки синдрому «любих друзів». А до якого результату веде ця хвороба, нам вже показали події 10-ти річної давності.

Адже влада обіцяла не втрачати ні дня. Тому що в країні - війна! Знаєте, скільки українських хлопців загинуло за ці три тижні? Більше 50! Це жертви упущеного часу.

Громадянське суспільство, вже достатньо підросло за дві останні революції, робить що може. Потрібно обрати президента в один тур? Обирає. Потрібно терміново оновити парламент? Оновлює. Селить біженців. Міняє полонених. Годує, одягає армію, а частково і озброює. І при цьому, ще й платить податки. Щоб коаліція таки сформувалася і новий уряд почав працювати.

Суспільство знову терпляче вірить в нових лідерів. У те, що за словами підуть вчинки. Свідоцтва того, що особисті інтереси відставлені. Що є воля зламати корупційні схеми.

А що коли заново - ні? Боюся, якщо нинішні лідери не вхоплять свій шанс за хвіст, птиця історії піде на нове коло. А там - нова революція, яка здійснить тектонічні зрушення в нашому суспільстві. Ну, це ви вже читали», - підсумовує журналістка.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+3 #3 О.ЧУПРИНА 19.11.2014 23:13
Не тільки красива,а й толкова.
 
 
+5 #2 іван 18.11.2014 19:54
Якщо політичні сили Майдану гідності допустять помилки 2005 р це привиде не тільки до поразки іх особисто але ізнищеня держави Украіна
 
 
+4 #1 рядовой 18.11.2014 14:58
А жизнь продолжается
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Оксана Соколова: «Дежавю 2005-го або Синдром «любих друзів»