Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Комбат Семенченко: «Треба працювати, як рабам на галерах. Інакше або Путін, або соціальний вибух»
27 листопада 2014, 16:15 Друк

Комбат батальйону «Донбас» і відсьогодні нардеп Семен Семенченко розповів в інтерв’ю «Новое время» про підсумки поїздки в США, американську військову допомогу і роботу в новому парламенті.

- Який результат вашої поїздки в США з іншими комбатами?

- Коли говорять про міфічне "Америка проти, американці нас не зрозуміють" - мені стає смішно. Тому що після Америки я точно знаю, що конкретно американці про нас думають. Маніпулювати цим більше не вийде. 

Перше. Нам необхідно, щоб закон про надання нам летального зброї, протитанкових комплексів, безпілотників, засобів контрбатарейної боротьби, був проголосований як можна швидше. Тому що саме нам сидіти в цих окопах. Я, наприклад, з себе звання не складаю. І тому ми розуміємо, що російську армію зупиняти доведеться нам.

Ми доклали всіх зусиль, щоб донести цю інформацію до американців. Пояснити їм, що у нас спільні інтереси. Пояснити, що, якщо агресія піде далі, змушені будуть заступати країни НАТО.

Зараз йдуть сигнали з Конгресу, що цей біль буде проголосований. Не треба плутати це з позицією уряду США, де якраз очолюють демократи. Там якраз немає поки розуміння. А ось по Конгресу - цілком реально. Там досить пристойні суми і все те, що нам потрібно.

Нещодавно йшла дискусія по Литві - вона нам теж надала допомогу. Але це не панацея. Зате це показник того, що уряд Литви розуміє серйозність ситуації.

- Тобто американці, зокрема Сенат, готовий нам надати зброю?

- Так.

- Протівомінометні комплекси, про які заявляв Пентагон, це результат ваших поїздок і лобіювання або рішення США?

- Їх не виділили ще. Ми бачимо, що пішли зрушення, і діаспора підключилася до питання лобіювання та якнайшвидшого прийняття цього законопроекту. Ми бачимо, що є рух. І, до речі, хвиля, яку ми підняли в американському суспільстві ... Байден, який приїжджав, - це для того, щоб показати народу США, що вони турбуються.

Тому що для них це стає все більш і більш зрозумілою темою. Все-таки 300 мільйонів людей живе в Америці. Україна для них - як планета Марс. Але коли піднімається хвиля, коли вони бачать, як російські війська скоюють злочини, - вони розуміють, що це їх може торкнутися. Тому що поряд з нами - країни НАТО, і їх доведеться захищати. Американці починають цікавитися і тиснути на свій уряд. А уряд починає реагувати, у них цей зв'язок налагоджений.

Потрібно включатися нашому дипломатичному корпусу та волонтерам, якими по суті ми були, включатися всім і все-таки домогтися прийняття цього закону. Тому що я постійно перебуваю в контакті з хлопцями на Сході, сам туди їжджу - там зовсім не те, що показують по телевізору. Там ось це [робить характерне клацання по шиї, що позначає пияцтво]. У деяких випадках відсутні зміцнення і в багатьох місцях проти Т-90 нічим битися, а це серйозні речі. Чомусь у Києві про це забувають. Ми нагадаємо.

- Сьогодні відкривається Рада. Ви в якийсь комітет у парламенті буде входити? Є інформація, що вас хочуть поставити головою Комітету з оборони.

- Зараз будемо працювати з цим. Нам, усім комбатам, необхідно зібратися в Комітеті безпеки і оборони, взяти його в руки і перетворити на якусь "міністерство безпеки".

- Так правда, що вас пророкують на главу цього Комітету?

- Я готовий на себе брати відповідальність, Самопоміч готова на себе брати відповідальність. Тому що Самопоміч - це останнє, на що йде народ, нові обличчя. Після буде просто хаос. Тому що люди зараз дуже озлоблені, і я їх чудово розумію. Вони бачать, що під час війни, коли гинуть люди, йде і зрада національних інтересів, і корупція і, абсолютно халатне відношення маси посадових осіб до виконання своїх обов'язків. Необхідно зараз всім об'єднатися і працювати, як раби на галерах. І не тому, що злий народ або добрий. А тому що-небудь Путін вторгнеться, або соціальний вибух буде, який рознесе на друзки і так слабкий державний апарат.

Це наша країна, у нас іншої немає. У нас немає будиночків на Балі як у деяких громадян. Ми будемо стояти до кінця. Ми так американцям і сказали. Вони це побачили в наших очах. Це без пафосу я говорю. Той же Маккейн - це ж військова кісточка, людина чотири роки була у полоні. І ми взагалі знайшли з ним спільну мову. І будемо створювати міжпарламентську групу друзів України в США, орієнтуємося на республіканців. Хоча Менендес, автор закону, - він сам демократ. Тобто там різні думки. З ними потрібно працювати, спілкуватися, вони повинні бачити реальних людей, а не дипломатів відморожених, які слова зайвого не скажуть.

Віктор СТЕПАНЕНКО


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна ПРОЕКТИ Власна думка Комбат Семенченко: «Треба працювати, як рабам на галерах. Інакше або Путін, або соціальний вибух»